יום שני, 3 באוגוסט 2020

נתן (נתי) סמדר - פעיל ימין חברתי שרוצה להחדיר אהבת ישראל בין יהודים.

בס"ד

נתן (נתי) סמדר - פעיל ימין חברתי שרוצה להחדיר אהבת ישראל בין יהודים.


במסגרת תוכניתנו "ענין גורלי", אנו מאחדים היום, יום שני, י"ג באב ה'תש"ף 03 באוגוסט 2020,   בשעתיים הראשונות בין 11:00 ל 13:00 את נתן (נתי) סמדר - פעיל ימין חברתי שרוצה להחדיר אהבת ישראל בין יהודים.

כאשר נתי היה בן 15, בשנת 2002, מסתבר שהוא היה בן של גיבור. זוכרים אתם את שנות האלפיים? רק לפני כעשרים שנה. שנות הפיגועים הגדולים בערי ישראל. גם משפחתו של נתי נפגעה. הם איבדו את אבא שלהם, אבא חיים. אני לוקח אתכם אחורה, ליום שישי, 29.03.2002 שעה 14:00. זה היה היום וזו היתה השעה בה ילדי משפחת סמדר אבדו את אבא שלהם, שנרצח בפיגוע הטרור בקרית יובל. במותו, הציל אבא חיים בגבורה הרואית את חייהם של 300 ישראלים, לקוחות תמימים שנכחו באותה העת במקום, סניף שופרסל בקריית יובל בירושלים.  גם היום, נתי אינו שוכח את אימו שצלילי זעקתה עדיין מהדהדים באוזניו "חיים הציל את חייהם של 300 אנשים, אבא לילדים שלי לא נותר אבא".

לפני כשנתיים נתי הקים עמותה ששמה "המטה לשינוי המצב – שמיים חיים"

העמותה שמה לה חמש מטרות.

 

1.              ·       להחדיר אהבת ישראל בין יהודים

·       ליצר אחדות בעם ישראל

·       לקידום תורת ישראל

·       סיוע כלכלי למשפחות נזקקות – כאשר תהיינה הכנסות לעמותה

·       לכתוב ספר תורה לעילוי נשמתו של אבא חיים סמדר הי"ד 


מדוע כתיבת ספר תורה עכשיו? בספרי התורה, תורת ישראל, אנו כותבים את הפסוקים באותיות של חיים. משפחת סמדר וחיים בראשה, רוצים כעת, ח"י שנים אחרי הרצח, להוציא ספר תורה לעילוי נשמתו של אבא חיים. עלויות עבודתו של סופר סת"ם אשר משקיע את נשמתו לכותבו בטהרה כרוכות בעלויות גבוהות ולכן חיים פנה לגיוס המונים על מנת לגייס את הסכומים המיועדים לממן את כתיבתו של הספר.


הקשבנו קשב רב לסיפורו של נתי וכמובן, לא שכחנו להתבונן במפת עץ החיים הקבלית שלו. 

 

היה מעניין... מוזמנים להאזין.

  מפת עץ החיים הקבלית – נתן סמדר

כל אדם מגיע לעולם בלוויית שלושה מלאכים השומרים עליו. ניתן לדמות את שלושת המלאכים האלה למלך, אביר ושר. המלך מדבר על הייעוד ומוביל אותך להשגת מטרותיך בחיים. האביר (המזל האסטרולוגי) מספר לנו מהי הסיבה ומהם שאיפותיך למימוש  ייעודך, השר יספר לנו, איך תעשה זאת ובאיזה אופן.

 

להיות מלך בשיתופי פעולה ולממש עבודת צוות. לאבחן חוסר איזון אצל אחרים ולפתח יכולות ריפוי. לפתח כוחות על חושיים ודמיון. עליך להיות חברותי, לפעול למען החברה ולתת שירות, לזרום ולהתאים עצמך לאחרים. להיות דיפלומט, אמפאתי ורגיש. להיות זוגי, נעים, עדין ומפנק. ותרן, מתחשב, אדיב, מעניק, מסור, נאמן, מכיל, מטפל, תומך ואחראי. דייקן, שקול, יסודי, יציב, מסודר, רציני, שקדן, תרבותי, צנוע, מופנם, שקט, שמרן, זהיר וצייתן. שומר על המשפחה ועל הקיים. מס' 2 מסמל הפריה, הפריה רוחנית, הפריה רעיונית.


מהו מרכז מבנה אישיותך?

מפתך מספרת על אדם שמבנה אישיותו כולל את התכונות הבאות: רגיש, עדין, ותרן, אינטואיטיבי, בעל יכולת על חושית. בעל דמיון, חברותי, שקט, מופנם, אמפאטי, שקול, צנוע, מחובר לתת מודע, מחובר לתת הכרה ומחובר לנפש. אדם גמיש, זורם, מעדיף שיתופי פעולה, יצירתי באומנות, אדם אוהב, נותן אמון, זקוק לשיחות לעומק הנפש, נעים, דיפלומטי, בעל טאקט. אדם שאוהב לאהוב, אוהב לפנק, להעניק, רומנטי, בעל יכולת לנתח פרטים קטנים, בעל יכולת אבחון וחוסר איזון. בעל יכולות ריפוי. אדם הנוטה לחשוף רגשות, אוהב שלום, אוהב רוגע, בעל רגש עז ועמוק. אדם מתחשב, שמרן, נוסטלגי, שומר על משפחתו, אוהב כסף, נוטה לשמור על הקיים.

 המשפיע התנכ"י "מרים"

מספר 2 על פי המשפיע התנכ"י מתאר אדם כפי שמתוארת מרים מתאר את הרגש האימהי הפועם בכל אם ואחות, המסמל את האהבה ללא תנאי לבני האדם בכלל ולמשפחה בפרט. כפי שמרים הגתה את הרעיון לשים את משה בתיבה על מנת שלא ישליכהו ליאור – שלא יהרגו אותו.  

בפן החיובי, ה"מרים" שבך הצליחה לבטא את רגשותיה האימהיים, את יכולת ההכלה המופלאה והפן הטיפולי ולבטא את מי שהיא כפי שפעלה על מנת להציל את משה. ובתנ"ך כתוב:

וַתִּקַּח מִרְיָם הַנְּבִיאָה אֲחוֹת אַהֲרֹן, אֶת-הַתֹּף--בְּיָדָהּ; וַתֵּצֶאןָ כָל-הַנָּשִׁים אַחֲרֶיהָ, בְּתֻפִּים וּבִמְחֹלֹת.  [שמות ט"ו כ' 20]

מרים כמשפיע התנכ"י מתוארת באמצעות הענק התנ"כי החבוי בך. היכולות והכישורים החבויים באישיותה מזוהים עם תכונות בן מזל סרטן ומתאר אדם עוצמתי השומר ומגונן על משפחתו ובני ביתו בחירוף נפש.

 ספירת כתר מאפיינת את יכולת חשיבתך ושאיפותיך:

לרפא את העולם, אחרים ועצמך. שיתוף, זוגיות, רומנטיקה, שיחות לעומק הנפש, להכיל, לטפל, לתמוך, מחשבות על אהבה, משפחה, שלום ושלום בית. לגשר, שקט ושלווה. מחשבות חברתיות, חושב לפני שמבצע, צנוע, זורם עם כולם, דיפלומטי, מתחשב ושמרן.

 ספירת הדעת הנסתרת:

המזל האסטרולוגי: מאופיין ע"י מזל גדי (8) מתאר אותך כאדם חומרי, גשמי, ביתי, הישגי, תכליתי, מעשי, אחראי, ענייני, מצליחן, שאפתן, כוח רצון, ביצועי ועוצמתי. אנרגטי, דינמי, חושב בגדול, כשרוני, מתמיד, יסודי, יעיל, תחרותי.

 

להאזנה לשעה הראשונה לחץ כאן

להאזנה לשעה השנייה לחץ כאן 

השירים שהושמעו בתוכנית:

אבא – שלומי שבת

מילים ולחן: דורון מדלי

חוה אלברשטיין - שיעור מולדת

מילים : עלי מוהר, לחן : אפרים שמיר

הוי ארצי מולדתי - הגבעטרון

מילים: שאול טשרניחובסקי לחן: נעמי שמר

יהורם גאון - אם אשכחך -ציון תמתי

מילים: מנחם מנדל דוליצקי לחן: היימן קאהן

לתת – בועז שרעבי

מילים: חמוטל בן זאב, לחן: בועז שרעבי

ליאור נרקיס - אתן לך שנים

מילים: יוסי בן דוד, לחן: עמרו מוסטפא

ירדנה ארזי וליאור נרקיס - ישראל שלי

מילים: יוסי גיספן לחן: אוראל גיספן

יום הזיכרון תש"פ - הקלטה מיוחדת לשיר אין לי ארץ אחרת בביצוע אומני ישראל.

מילים: אהוד מנור

לחן: קורין אלאל


                              יו"ר ועדת רדיו וחבר הנהלה באיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית

                                                              קטלוג העשייה שלי

 


אין תגובות:

פרסום תגובה