יום שלישי, 20 באוגוסט 2013

החופש להיוולד מחדש


החופש הוא בעיני המתבונן. רק מי שמודע להיותו כלוא, ינסה להשתחרר ולצאת אל החופש. מתיבת נוח, למשל, יצאו כל בעלי החיים אל החופש. אבל כל חיה בחרה את הדרך שלה אל החופש. באיזה דרך בחרתם אתם?

בסיפור המקראי על תיבת נוח מככבים ערב רב של בעלי חיים. הרי הוא נצטווה להעמיס את התיבה בכל מיני בעלי חיים ועוד בזוגות. הגיבורה הבולטת שבעקבות הסיפור זכתה לתהילת עולם, היא כמובן היונה שמאז ועד היום מסמלת את השלום. אלא שישנה עוד חיה מבין בעלי הכנף שלקחה חלק בבדיקת פני השטח בטרם היציאה מהתיבה. העורב. לאמיתו של דבר, העורב יצא ראשון, אך מכיוון שמדובר על חיית בר הוא כמובן לא שב לאחר שמצא מחסה אחר. היונה לעומתו, הינה חיה מבויתת ולכן לא רק חזרה, אלא אף הביאה עמה את הבשורה בדמות עלה הזית המפורסם.

הקטע לעיל מדגים לנו בצורה מופלאה את עיקרון החופש. היונה והעורב מסמלים שני טיפוסים שונים. האחד , העורב, כל מה שמנחה אותו זה יצר הישרדות חד וקר . השני, בשם אותו יצר הישרדות, מעדיף את הסימביוזה והשיתוף. האחד כפוי טובה, תוקפני ואוכל כל בשר וכל דבר, השני מעדיף לחתור להרמוניה, סובלנות , מכיר טובה וצמחוני. אם ניקח את זה עוד קצת קדימה, הרי שיש לנו פה שני טיפוסים. לכאורה לשניהם ניתן החופש. אלא שכל אחד רואה ומגדיר אחרת את המונח "חופש".

גם ברמה הנומרולוגית, הן היונה והעורב הם שני הצדדים של אותו המטבע. בגימטרייה מצומצמת (חיבור הערך הנומרולוגי של ערכי האותיות וצימצומם לסיפרה אחת) , צירוף האותיות של שמות שני העופות נותן לנו את המספר 8. מספר שכולו כוח.  אבל כוחו מחולק בין 2 המעגלים שלו. העליון והתחתון. כלומר, הכוח יכול לבוא לביטוי ביותר מדרך אחת. הרי במקרא כבר נאמר כי הכל צפוי והרשות נתונה. לכל אחד מאתנו יש בחיים אין ספור מפגשים עם האנרגיות של 8. באיזה אנרגיה נבחר, חופש הבחירה כולו שלנו.

זה כמובן מביא אותנו למשגר של שני בעלי הכנף לעיל, נוח, ששלח אותן לבדוק "הקלו המים". נוח שהיה צדיק בדורו, נאמן לצו מצפונו ולאמונתו באל, בוחר לבנות תיבה אף על פי שלמראית עין אין כל סכנה בטווח הנראה לעין. זאת, בעוד שאר בני האדם בחרו בחופש המדומה של  "היום היה טוב ויהיה גם מחר". אמנם המקרא לא מגלה לנו את תאריך לידתו המדויק של נח, אבל ללא ספק יש לו קשר עמוק אל קלף השוטה מהטארולוגיה.  השוטה, הוא שוטה למראית עין בלבד, יותר נכון לכנותו תם. כמו נוח, גם הוא צועד אל עבר הלא נודע, בניגוד להלך הרוח החברתי. למראית עין, הוא בדרך לנפילה תהומית. בפועל, הדבקות במטרה, האמונה והאומץ להשאיר את משקעי העבר ולבחור בחופש המוחלט יובילו אותו אל עבר קפיצה נחשונית מעל הפחדים ולהגשמת ייעודו בחיים.

בהתאם לרוחה של תורת הטארונומרולוגיה, כל אחד מאתנו מגיע לעולם עם ייעוד נתון מראש.
לרשותנו עומדות אין ספור דרכים על מנת להגשים ולממש את אותו ייעוד. החופש האנושי אם כן, נוגע לדרך שבה כל אחד בוחר לצעוד בה כדי להגיע אל היעד. מי שבוחר ללכת בעקבות גורלו בצורה אקראית, עתיד למצוא את עצמו מהר מאוד בתבנית של סיזיפוס מן המיתולוגיה היוונית. הכוונה למסלול חיים שבכל פעם שמתקרבים  לכדי מרחק נגיעה מהמטרה, נאלצים עקב אי אלו נסיבות וחוסר ידע לשוב לאחור ולהתחיל הכול מהתחלה.
גם הניסיון לתכנן מספר צעדים קדימה ולהפיק  לקחים ותובנות תוך כדי תנועה, עלול להסתיים בכישלון.

שכן יכול מאוד להיות שהיעד שאליו אתם מכוונים כלל אינו הייעוד שלכם. למעשה, כדי לממש את ייעודנו,
נדרש שילובם של מספר פרמטרים והם: ראשית, לגלות מה הייעוד האמתי והטבעי שלנו. שנית,  להבין באיזה דרך צריך לצעוד כדי להגיע אל אותו יעד ביעילות האפשרית. לאחר שמצאנו את היעד ואת הדרך שמובילה אליו בצורה אופטימלית, כל שנותר זה ללמוד מהו סגנון ההליכה או קצב ההתקדמות שהכי תואם את אופיינו ותכונותינו.

אם נשוב ונתבונן בקלף השוטה, נבחין כי הוא נושא עמו שק זעיר על כתפו. מי שנושא עמו בשק את משקעי העבר שרובצים עליו כמו משקולות, עתיד במוקדם או במאוחר לקרוס תחת העומס. אבל מי שהצליח להתנתק מכל אותם משקעים וחסמים, הרי ששק ה"טיולים" שלו מכיל תובנות ועצות שישרתו אותו לקראת הבאות.

לא פעם מגיעים אלי לקוחות שפשוט מרגישים תקועים באמצע החיים. הרי בינינו, כל אחד מאתנו הרגיש תקוע לפחות פעם אחת במהלך  חייו. אנשים שלא מודעים לסוגיית היעוד והדרך משולים לעיוורים שצועדים ללא כל מטרה וכיוון. לאחר שלב המעבר מעיוורון למודעות, עת מחלחל המסר שהחיים צופנים לכם קצת יותר ממה שחשבתם, אז מתחילים להפנים שאנחנו כנראה תקועים. אותם לקוחות למעשה שואלים שאלה אחת פשוטה. מה צפוי לנו ומהן הדרכים לממש את ייעודנו. במילים אחרות, הם רוצים למצוא את חופש הבחירה בדרך למימוש היעוד והשגת המטרה. ניתן לתאר את שלב האבחון כיציאה ממודעות בתנאי עבדות אל עבר החופש והגשמת הייעוד. מעבר מלהיות עוד איש מן הישוב אל שלב ה"שוטה" שבדומה לנוח מוכן ללכת בעקבות צו מצפונו ואמונתו על מנת לממש את ייעודו.

עבור כל מאובחן ששוכר את שירותיי, אני מכין את מפת האישיות על-פי עץ החיים הקבלי. באמצעות נתונים בסיסיים ביותר כגון שם מלא, תאריך לידה ולעיתים גם שמות ההורים, אני הלכה למעשה מפענח את הצופן של הייעוד ומסמן על גבי המפה את הדרך להגשמתו. מכאן ואילך חופש הבחירה נתון  בידי בעל המפה. הייעוד שלו צפוי וגלוי וכל מה שנותר לו, זה לבחור ב"רשות הנתונה". להשלמת התמונה, הטארונומרולוגיה  מאפשרת לבחון את מפת אישיות האדם ברזולוציה גבוהה יותר על מנת להעניק הכוונה קונקרטית יותר, בעניינים כגון ניהול קריירה, בחירת תחומי עניין הולמים לצורך לימודים גבוהים ואפילו תקופות ומועדים מומלצים לביצוע או הימנעות מביצוע של אירועים חשובים.

אז אם גם לכם נמאס לשוטט בעולם בהרגשה של תקיעות וחוסר הגשמה עצמית, פנו אליי בהקדם ותתחילו לטעום את טעמו של החופש.
הופיע במקור במגזין http://www.ewellness.co.il/ יולי 2013

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה