יום שלישי, 4 בפברואר 2014

חטא ישראל, אע"פ שחטא, ישראל הוא


[צילום: רשות תהילים העתיקות]

צירוף המספרים במפת עץ החיים של צ'ונאד סגדי מספר על מי שהיה מנהיג ניאו נאצי בהונגריה שביסס קריירה פוליטית על אנטישמיות ובחר לחזור לשורשיו היהודיים, ושילם מחיר כבד

הקרנת "עובדה" מיום 30 ינואר 2014

הפרומו של תוכנית עובדה אודות מנהיג נאצי שחזר בתשובה עורר את תשומת ליבי, עד כדי כך שרשמתי לי את מועד השידור ביומן, רק לא להפסיד את הצפייה בו. כבן לדור שני לניצולי שואה, חוויתי בגיל תשע חוויה אנטישמית ראשונה בחיים. נסעתי עם הורי לגרמניה בשנת 1961 כי אבא זצ"ל ש"התארח" במחנה ריכוז רצה לקבל את השילומים שהציעו הגרמנים. ולאן "נחתנו" מכל הפנסיונים בעיר אסן? דווקא לפנסיון של הגברת ברטה קוך הבת דודה של אילזה קוך, היא אילזה הרוצחת ממחנה בוכנוואלד. היא השתלחה בנו וגרשה אותנו ברגע שהבינה שאנחנו יהודים מארץ ישראל. אני, כיהודי גאה וחופשי, אף שהייתי רק בן תשע, לא שתקתי. היה "שמח". 

כבן לניצולי שואה "גדלתי" על סיפורי השואה. אבא היה מסלובקיה, אחיו נישא לאישה, ניצולת שואה, יוצאת הונגריה, כך שהפרומו הזה בהחלט עורר את ענייני.

ביום חמישי האחרון בערב, (30.01.2014) התפניתי מכל עיסוקי וישבתי לצפות בסרטו המדהים של רוני קובן על סיפורו של צ'ונאד סגדי (Csanad szegedi), המנהיג הניאו נאצי שחזר בתשובה. שאלתו הראשונה של קובן הייתה מעניינת במיוחד, כאשר הוא פונה לאיש ושואל אותו "איך אקרא לך? צ'ונאד? סגדי צ'ונאד, או...דוד, ("הרב אמר לי שאתה קורא לעצמך עכשיו דוד"). דוד, חשבתי לעצמי, הכיצד? למה דווקא בחר בשם דוד, דווקא מכל השמות? צפיתי בתוכנית בעניין רב. מעניין מה מספרים המספרים על האיש חשבתי לעצמי. פניתי לרוני קובן באמצעות הפייסבוק, לאחר התוכנית, וביקשתי לקבל את האיות ההונגרי של שמו ואת תאריך לידתו. רוני לא ידע, אולם ל"מאימא גוגל" היה המידע תוך שברירי שניות.

באמצעות טבלאות אותיות המרתי את אותיות שמו ההונגרי למספרים והצבתי אותם על גבי מפת עץ החיים שלו. הוספתי את מספרי תאריך הלידה והתמונה הלכה והתבהרה וסיפרה את סיפורו של האיש. פסוקי פרשת השבוע בו נולד, הוסיפו נדבק נוסף, חשוב, שהרים את המסך מעל לסודו של האיש.

מפת עץ החיים הקבלי על-פי תורת הטארונומרולוגיה

כל אדם, מגיע לעולם בלווית שלושה מלאכים השומרים עליו: מלך, אביר ושר. המלך מהווה 50% ממבנה אישיות האדם ומיוצג ע"י סיכום תאריך הלידה. האביר מהווה 25% ממבנה אישיות האדם ומבוסס על המזל האסטרולוגי. השר מהווה 25% ממבנה אישיות האדם ומבוסס על השם הפרטי.

פענוח המידע המתקבל מ-3 המלאכים המלווים, יוביל אותנו ל-2 המפות הבאות:

מפת אישיות האדם על-פי עץ החיים הקבלי: מה האדם מצפה מחייו? מהם שאיפותיו, רצונותיו, יכולותיו והקשיים העומדים בפניו.

מפת תקופות החיים: מה החיים מיעדים לאדם ולאן הם מובילים אותו? מהי ה"רוח הגבית" שיכולה להעלות ולרומם או להיות הרוח הנגדית שמאטה ועוצרת? 

צ'ונאד סגדי יליד 22.09.1982 

מספר המלך של צ'ונאד - מספר הייעוד הוא 6=33 המשויך למזל שור מיסוד האדמה, מספר על אדם היכול להיות מלך בתחום האומנות, התרבות והמשפחה. המפה מספרת אדם יציב, מתמיד, נחוש, דבק במטרה ויעיל. אדם המטפל במשפחתו ודואג לה. אדם מעורב חברתית, מעניק הכול לילדים. יש לו פוטנציאל לפעול בצדק, באיזון, בהרמוניה, באופן פשרני ואוהב שלום. המפה מספרת על אדם אסתטי, רומנטיקן, אחראי, נאמן, מקרין אהבה ודאגה לזולת. עם זאת בשילובו ביתרת המפה האישית ותכונותיה, מתאר אדם קשה ונוקשה. אדם תוקפן שהכל חייב להיות על-פי דרכו. אדם שאין לו סבלנות כלפי אנשים חריגים ושונים מהנורמה אליהם הוא מתייחס באופן משפיל ודורסני. אדם עקשן, נאמן לעצמו, אגואיסט, מחפש קרבות וויכוחים, קיצוני בדעותיו, שיפוטי ומתיש את הזולת והסביבה.

מספר האביר של צ'ונאד, מספר המזל האסטרולוגי הוא 4 המשויך למזל בתולה מיסוד האדמה, קורא לו להיות אדם יציב, דייקן, אנליטי ביתי ומסגרתי. אדם חומרני, שמרן, קפדן, מתמיד, ריאלי היורד לפרטים. אדם נאמן, עובד מצוין, משקיען בתעסוקה ובכל הקשור לבית, מחובר לאדמה ולמציאות. חי בגבולות וחוקים, עקבי, מסודר, מאורגן ואוהב ניקיון. סבלני, בעל משמעת עצמית, בעל כוח רצון, נחישות, יעיל והולך על בטוח. אוהב כסף, לא בזבזן, פועלים למען החברה. אדם האוהב שררה, מתנהג בכוחניות, בעקשנות, בביקורתיות, מתקשה לקבל שינוי. אדם בעל קשיי הסתגלות, אדם פסימי וציני המתיש את הזולת והסביבה. בשילובו ביתרת המפה האישי ותכונותיה, מתאר אדם קשה ונוקשה. אדם שהכל חייב להיות על-פי דרכו. אדם שאין לו סבלנות כלפי אנשים חריגים ושונים מהנורמה אליהם הוא מתייחס באופן משפיל ודורסני.

מספר השר של צ'ונאד, מספר השם הפרטי הוא 6 המשויך למזל מאזניים מיסוד האוויר, מספר על אדם בעל פוטנציאל להיות שר ואלוף המשפחה, מטפל ודואג לכול המשפחה מעין "אימא אווזה" ומעורב חברתית. אדם ביתי המעניק הכול לילדים. אדם בעל פוטנציאל לפעול בצדק, באיזון ובהרמוניה. בעל פוטנציאל להיות פשרן ואוהב שלום. תרבותי, אסתטי, בעל נטייה לעגלגלות ולהיות רומנטיקן. אחראי, נאמן, מקרין אהבה, דאגה לזולת, יציב ונטייה לאומנות.

בשילובו ביתרת המפה האישי ותכונותיה, מתאר אדם החייב להיות במרכז העניינים תוך כדי פעולה באמצעות סחיטה רגשית או סחיטה מסוג אחר המוכן לעשות הכל במטרה לכפות את רצונו על האחר. מספר השר מתאר כי עשוי להיות קשור למדינת ישראל. 

ספירת כתר 3 המשויך למזל קשת מיסוד האש, מתאר אדם בעל יכולות חשיבה טובים מאוד, חשיבה יצירתית היכולה להשתנות בהתאם לזרימת החיים. זאת הסיבה מדוע בין היתר קל לו לעבור מהיותו הונגרי נאצי לאדם שחזר ליהדות. 

ספירת חסד גבורה 9 המשויכת למזל טלה מיסוד האש, מתאר אדם בעל כישורי תעסוקה מועצמים המתאימים למנהיג, מנהל ועצמאי גדול. קל לו לממש את כישורי התעסוקה המועצמים שכן נולד ביום 4=22 המתאר יום בר מזל מכל ההיבטים. 

ספירת יסוד 4=22 המשויך למזל עקרב מיסוד המים, מתאר אדם בר מזל. אדם שקל לו להצליח בכל וקשה לו להיכשל. אדם שהצלחתו מובטחת לפחות ב 50 השנה הראשונות לחייו. זאת בשילוב מתנה נוספת הופכים הם אדם זה להיות "בלתי מנוצח". 

מפת מחזורי החיים

מפת מחזורי החיים של צ'ואנד מתארת אדם שהעולם עוזר לו כל חייו ודוחף אותו בכל זמן נתון להצלחה בינלאומית.

מפתו מתארת אדם שבגיל 30 יש לו את האפשרות לחזור ליהדות.
צ'ואנד נולד ביום של מנהיגים רבי עוצמה. מנהיגים שקל להם להנהיג ובין היתר מנהיג בעם היהודי. מנהיג שיש לו פוטנציאל לממש אפילו עתיד בפוליטיקה הישראלית מגיל 39 ועד גיל 120. ליכולותיו המועצמים יגיע בגיל 48 ומשם הצלחתו העולמית מובטחת עם זאת יהיה חייב לפעול בשיתופי פעולה. 

פסוקי פרשת השבוע שבה נולד צ'ונאד מגלים סודות ורבדים נוספים. 
צ'ונאד נולד ביום רביעי, ה' בתשרי ה'תשמ"ג, בפרשת האזינו שבת שובה. חז"ל כינו את פרשת "האזינו", הכתובה בצורה שירית "שירת האזינו". השירה המרתקת והנפלאה המרתקת מבהירה לנו את חשיבות התנהגותו של כל אדם, שתהא מעוגנת בתורת ישראל. יש רבנים הסוברים כי שירת האזינו מהווה תמצית כל התורה. השיעור אותו מבקשת שירת האזינו ללמד אותנו היא להבין שההצלחה תלויה בהתנהגות האדם - בהפעלת רצון, נחישות ועוצמה אך עם זאת להאמין שצריך גם אמונה בבורא עולם שיסייע לאדם בהצלחתו.

בעלייה הרביעית בפרשה המשויכת למפתו של צ'ונאד אנו קוראים את הפסוקים בספר דברים, פרק ל"ג פסוקים י"ח עד כ"א.

יח וְלִזְבוּלֻן אָמַר שְׂמַח זְבוּלֻן בְּצֵאתֶךָ וְיִשָּׂשכָר בְּאֹהָלֶיךָ. יט עַמִּים הַר-יִקְרָאוּ שָׁם יִזְבְּחוּ זִבְחֵי-צֶדֶק כִּי שֶׁפַע יַמִּים יִינָקוּ וּשְׂפֻנֵי טְמוּנֵי חוֹל. ס כ וּלְגָד אָמַר בָּרוּךְ מַרְחִיב גָּד כְּלָבִיא שָׁכֵן וְטָרַף זְרוֹעַ אַף-קָדְקֹד. כא וַיַּרְא רֵאשִׁית לוֹ כִּי-שָׁם חֶלְקַת מְחֹקֵק סָפוּן וַיֵּתֵא רָאשֵׁי עָם צִדְקַת יְהוָה עָשָׂה וּמִשְׁפָּטָיו עִם-יִשְׂרָאֵל. 

שלושה מקטעי פסוקים, המסומנים האדום, מסתכמים למספר 9, המופיע בספירות חסד גבורה ומוסיפים נופך נוסף למהות מספר זה המציין את ספירות חסד גבורה. מספר הפסוק י"ט = 19, מסתכם למספר 1 (שכן 1+9=10, 1+0=1) הנמצאת בספירת חוכמה. מספר 1 הוא מספר המנהיגות, אחד מהמספרים המתארים את תכונותיו של צ'ונאד. 

שבת שובה, הנמצאת בסוף השבוע בה נולד צ'ונאד היא השבת הראשונה של השנה. דבר זה מציין כביכול כי המאמץ המתבקש מהאדם כאשר שב ומתגלה המימד הראשיתי של "זה היום תחילת מעשיך", אשר בו טמון כח ההתחדשות הוא דווקא במאמץ של השיבה. השיבה בתשובה בכלל והשיבה את היהדות בפרט.

מכאן אנו מבינים את הסיבה מדוע צ'ונאד בחר להתכחש למורשת ילדותו. הוסיף ובחר לחזור בתשובה אל יהדותו ואף לשנות את שמו דווקא לשם דוד. 

המשפיע התנכ"י של השם "דוד" 

מספר 14 על-פי המשפיע התכנ"י מתאר אדם כפי שמתואר דוד כאדם שחי ללא גבולות ובין היתר הגדיל את גבולות הממלכה. פעל תוך כדי תנועה והעלה את ארון הברית לירושלים. היה משורר, זמר ונגן מחונן. אדם שתפקידו לעמוד על במה ולהעביר ידע לאחר ובין היתר שילוב תכונותיו הוביל אותו לכתוב את ספר תהילים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה