יום שני, 29 באוקטובר 2018

חלון לחולון - תוכנית בכורה ותיקי העיר חולון


חלון לחולון – תוכנית בכורה - ותיקי העיר 


"חלון לחולון" תוכנית בת של "אות לאות תביע אומר" 29.10.2018 בין 12:00 ל 14:00 ומתכבדים לארח את שאול הרשטט, תא"ל (מיל) שמעון חפץ ושפרה ארצי.

אני שמח לחזור לתוכנית "חלון לחולון". את נקודת המבט בתוכנית זו ובתוכניות הבאות אני מפנים אל יקירי העיר חולון. מיזם יקירי העיר חולון מנוהל כיום על ידי שאול הרשטט ומצטרפים אליו היום תא"ל (מיל) שמעון חפץ וגב' שפרה ארצי.

שאול הרשטט הקים בשנת 1985 את רשת מקומוני "השקמה".
עיתון "השקמה" היה הקול של הקהילה במשך שנים רבות והוביל את התקשורת הכתובה והמקומית בעיר חולון ובסביבתה. אחד מהנושאים המרכזיים ששאול קידם באמצעות עיתונו היה פיתוח אזור התעשייה והמסחר בעיר. בעזרת פעולות משותפות עם גורמי עירייה שקיבלו ביטוי נרחב בעיתון, העלה את המודעות לנושא וקידם את חיי המסחר.

הצלחתו בהפיכת מקומון "השקמה" לרשת מקומונים משגשגת ע"י שימוש ברעיונות שיווקיים מקוריים, והבאת הקולות השונים בעיר לידי ביטוי, נלמדת כיום בחוגים לתקשורת ואף באקדמיה

תא"ל שמעון חפץ -  שליש צבאי לשרי הביטחון משה ארנס ויצחק רבין. מזכירם הצבאי של הנשיאים עזר ויצמן, משה קצב ושמעון פרס. איש צבא בכיר, שהיה צמוד למקבלי החלטות בצמתים מהחשובים בתולדות המדינה. לאחרונה הושק ספרו החדש, "הסודות מבפנים", שבו הוא חושף את מאחורי הקלעים של פרשיות ביטחוניות ומדיניות רבות. אירוע ההשקה התקיים לאחרונה במעמד בכירים ממערכת הביטחון, ידידיו הרבים של שמעון ובני משפחתו.

שמעון עוסק גם בהתנדבות בפרויקט הפועל כבר שמונה שנים, "מדעני וממציאי העתיד".  הפרויקט מאתר תלמידים מחוננים בגילאי 9- 16, ובשיתוף פעולה עם האוניברסיטאות והטכניון מאפשר להם לימוד מעמיק ומימוש הפוטנציאל האישי הטמון בהם.

בנוסף, שמעון עוסק כיום ביעוץ לפרויקט "מחשב לכל ילד", מיזם שמטרתו הכנסת מחשבים לכל בתי הספר על מנת ליעל ולשפר את למידת התלמידים.
שמעון הוא יו"ר "קרן ידידי העיר חולון", המגייסת תרומות ומסייעת בפעילות חינוכית ותרבותית  בעיר חולון.​

שפרה ארצי - יוצרת כוריאוגרפית בעלת תואר B.A במחול ותאטרון. שפרה יצרה את "התהוות" יצירה באורך מלא עבור פסטיבל ישראל עם רקדני להקת בת שבע. ההתמחות המקצועית של הכוריאוגרפית שפרה ארצי במחול קלאסי ומודרני עשתה בגעתון לצד להקת המחול הקיבוצית .  יצירה נוספת הכוללת חמישה פרקים נוצרה על ידי הכוריאוגראפית שפרה ארצי בסוזן דלל. חלק מהותי מהקרירה המקצועית הושקע בלימודים עיוניים ומעשיים במחול ותאטרון הכולל מחקרים ויישומם .כ- 30 שנים עוסקת שפרה בהוראה וביצירת מחול ותאטרון בבתי ספר לאומנויות. יצירותיה הוצגו על במות מרכזיות בכל רחבי הארץ.

יהיה מעניין... בואו ולהאזין.


השירים שהושמעו בתוכנית:
ריקה זראי – גן השקמים
מלים: יצחק יצחקי, לחן יוחנן זראי
צוות הווי חטיבת הצנחנים - בארץ אהבתי השקד פורח
מילים: לאה גולדברג לחן: מוני אמריליו
יהורם גאון - בפרדס ליד השוקת
מילים: יורם טהר לב לחן: נורית הירש
יוסי בנאי - בחולות
מילים - חיים חפר, לחן - עממי צרפתי
הפרברים וחוה אלברשטיין - התרגעות
מלים: יהודה קרני, לחן: יהודי ספרדי
אריק איינשטיין הבלדה על יואל משה סלומון 
מילים: יורם טהר לב לחן: שלום חנוך
סתיו - אסתר עופרים
מילים: שמשון חלפי לחן: משה וילנסקי
שולי נתן ונחמה הנדל - מי האיש
מילים : תהילים ל"ד לחן : חיים-ברוך חייט


                                          קטלוג העשייה שלי
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה