יום שני, 8 באפריל 2019

משה סובל – יקיר העיר חולון, שופט, מתנדב ומחפש "אנשים טובים באמצע הדרך"


משה סובל –  יקיר העיר חולון,
שופט, מתנדב ומחפש "אנשים טובים באמצע הדרך"במסגרת תוכניתנו "אות לאות תביע אומר", אנו מאחדים היום, 08.04.2019 את שלושת שעות התוכניות בין 11:00 ל 14:00 ומתכבדים להקדיש את התוכנית ליקיר העיר, כבוד השופט משה סובל. תואר 'יקיר העיר חולון' מוענק בטקס חגיגי לתושבים ותיקים, אשר בלטו בעשייה הציבורית ובתרומה לקהילה. את המיזם מנהל כיום יקיר העיר שאול הרשטט אשר מסייע בידי להאיר את עשייתם של יקירי העיר במסגרת התוכנית "חלון לחולון".

אני שמח להכריז על שיתוף פעולה עירוני חדש, של תוכנית הרדיו "חלון לחולון" עם עיתון השקמה חולון, בהנהלת העורכת הראשית מיה מנע והעיתונאי והעורך איציק עזרא, אשר ראיין את השופט משה סובל וציין כי יתארח היום בתוכניתנו "חלון לחולון". זוהי התחלה של שיתוף פעולה מבורך בין עיתון כתוב, אינטרנטי ומודפס לבין תחנת הרדיו האיזורית הממוקמת בעיר.
להלן הקישור לכתבה, לכל מי שרוצה לקרוא על משה.

הענקת התואר יקיר העיר מביאה לידי ביטוי את הערכת העיר, תושביה והעומדים בראשה לאותם אנשים אשר תרמו מזמנם, ממרצם השקיעו מאמץ והשפיעו בעשייתם על התפתחות העיר וחיי הקהילה בה. ההתנדבות והעשייה למען האחר בכלל ובעיר חולון בפרט, מבוססת לדעתי על הפסוק ויקרא כ"ה ל"ה "וְכִי-יָמוּךְ אָחִיךָ וּמָטָה יָדוֹ עִמָּךְ וְהֶחֱזַקְתָּ בּוֹ".
ומה אומר הפסוק?  כאשר אחיך, בן עירך, חברך נמצא במצב קשה, נמוך, כתוצאה ממצב חברתי, רפואי, כלכלי, נפשי או מכל סיבה אחרת וידו "נופלת מטה" כתוצאה מקשייו, הרי מצווה אותנו הבורא, ככתוב, להחזיק בו, לתמוך בו ולעזור לו כמיטב יכולתנו.

משה, מתגורר בחולון מגיל כחצי שנה ועד היום ברציפות ומרגיש קשר עמוק לעיר. משה למד בבתי ספר בעיר, הן בבית הספר העממי והן בתיכון.
במסגרת שירותי הצבאי שירת כמדריך ומפקד טירונים ובמילואים כמפקד צוות בסוללת מרגמות ובהמשך כסנגור צבאי בפרקליטות הצבאית.

משה למד משפטים באוניברסיטת תל אביב את עבודתו המשפטית התחבמשרד עורכי דין ובהמשך ניהלתי משרד עצמאי. בשנת 1997 עבר לשפיטה תחילה בתור רשם ובהמשך כשופט בבהמ"ש השלום בת"א בתחום האזרחי. מזה כחמש שנים משה עובד  חלקית בתור שופט עמית ושומע ערעורים על רשמים וערעורים סטטוטוריים.

לפני 15 שנים נתבקש משה לשמש יו"ר הועדה להענקת מגן ראש העיר למתנדבים מצטיינים ומכהן בתפקיד זה עד היום. במסגרת הועדה נחשף לפעילות ההתנדבותית הרבה בחולון כולל חוג למורשת ישראל המתנהל עד היום ומשתתפים בו חילוניים ודתיים המלבנים נושאים שונים של המורשת.

במשך 21 שנים משה מרכז קבוצת חברים בשם "תור ושיר חולון" לטיולים מודרכים בארץ ובחול ולפעילות חברתית מגוונת.

המתנדבים, לדעתו של משה,  הם מיעוט מספרי בציבור אבל לפעולותיהם יש השלכה מעבר לכמות והם הנותנים תקווה לעתיד טוב יותר. משה רואה בהתנדבות עשייה שתורמת לנצרכים ויותר מכך למתנדבים.

לפני שנתיים יזם יחד עם מכללת חנקין פרויקט חדשני, אותו הוא מנחה בשם "גדלתי בחולון" המפגיש את הקהילה עם תושבי העיר שגדלו, צמחו והתפתחו בחולון המספרים את סיפורם האישי.

האזנו לסיפוריו המרתקים של אורחנו  היקר על עשייתו ונגענו כמובן במפת עץ החיים הקבלית שלו.

 היה מעניין... מוזמנים להאזין.

מפת עץ החיים הקבלית – משה סובל
מפת עץ החיים הקבלית - השופט משה סובל
(C) כל הזכויות שמורות - שרון נריה בר-און
ייעודך:
להיות מאסטר. מנהיג ומוביל דרך רוחנית. נועדת לגדולות. להנחות אחרים ע"י הכוונה לקראת מימוש ייעודם. לעמוד על במה ולהעביר ידע.  להרחיב אופקים, לפתח כוחות וכישורים בלתי רגילים, מדעיים ורוחניים, בכול תחום וברמה גבוהה ואין סופית. לפעול בנדיבות ורוחב לב. לעזור לאחרים להתגבר על בעיותיהם ומכשלותיהם בפן הרוחני, הרגשי, המנטאלי והפיזי. לפעול בחכמה, להנהיג באופן מלכותי. לפעול באומץ ולהתמודד עם אתגרים. לסיים תהליכים ולממש התחלות חדשות. להגיע לפסגה ולפעול כאש היצירה. לפרוץ למרחבים, להתחזק, להעצים בטחון אישי על מנת שתוכלי להנהיג, להוביל דרך ולהנחות אחרים. להיות אופטימי עם חוזק נפשי ופיזי. לאהוב, להעניק ולהכיל את כולם.

המשפיע התנכ"י "אדם"
בפן החיובי, ה"אדם" שבך הצליח לבטא את יכולת ההובלה ובריאת המציאות כפי שבא לידי ביטוי בבריאת הגזע "האנושי" והצלחתה.    

ובתנ"ך כתוב:
וַיִּצֶר יְהוָה אֱלֹהִים מִן-הָאֲדָמָה, כָּל [הכל מהווה את המספר השלם 9  שהכל עבורו והוא עבור כולם והקשר של המספר עם היקום] -חַיַּת הַשָּׂדֶה וְאֵת כָּל-עוֹף הַשָּׁמַיִם, וַיָּבֵא אֶל-הָאָדָם, לִרְאוֹת מַה-יִּקְרָא-לוֹ; וְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָא-לוֹ הָאָדָם נֶפֶשׁ חַיָּה, הוּא שְׁמוֹ.  כ וַיִּקְרָא הָאָדָם שֵׁמוֹת, לְכָל-הַבְּהֵמָה וּלְעוֹף הַשָּׁמַיִם, וּלְכֹל, חַיַּת הַשָּׂדֶה. [בראשית ב' י"ט-כ']

אדם כמשפיע התנכ"י מתואר באמצעות הענק התנ"כי החבוי בך. היכולות והכישורים החבויים באישיותו מזוהים עם תכונות בן טלה ומתאר אדם השלם עם עצמו והחלטותיו, מעניק, אוהב את החי והצומח, זקוק לחופש ומרחבים, יצירתי ומוביל דרך עולמית.

ספירת כתר מאפיינת את יכולת חשיבתך ושאיפותיך:
להוביל דרך להענקת והעברת ידע לאנושות. אדם בעל יכולת הגשמה, פרפקציוניסט ואופטימי.
אדם בעל חשיבה מקורית. מתחשב בזולת, מכבד את הזולת, מעניק מעצמו בעיקר לעולם הרחב ולעם, מזדהה עם כולם.

יכולת התעסוקה העיקרית הגלומה ספירות חסד-גבורה  מאפיינת את יכולתך לעסוק :
מקצועות הקשורים במנטאלי בלוגיקה: עו"ד, שופט, מרצה במקצועות מדויקים
מקצועות הקשורים לספורט ופעילות אנרגטית ופיזית: מציל, מדריך שחיה, מדריך טניס, מתפס הרים, מדריך ספורט, ספורט אקסטרים, טייס, אסטרונאוט.


ספירת הדעת הנסתרת:
המזל האסטרולוגי: מאופיין ע"י מזל דגים (7) מתאר אותך כאדם מחונן, חכם, שומר על פרטיותך, נבדל, מתבודד, אינטואיציה, דמיון, רוחני, מיסטי, נמשך לנסתר. נאמן, יציב, קושי לקבל שינוי ומעמיק. שכלתני, שואף למושלמות, ביקורתי, שומר סוד, נוקשה, חרדתי, ציפיות מוגזמות מהסביבה ופנטזיות. שומר סוד, חשאי.


ספירת בינה:
שמך הפרטי:  מאפיין אותך כאדם יצירתי, אינטליגנט, חייב חופש ביטוי, וורבאלי, יכולת ביטוי טובה מאוד, יכולת מכירה. חייכן, דמיון, רוחב לב, שמח, תמים, נאיבי, חביב, נחמד, מקסים, קסם אישי. זהיר, מתלהב, חברותי, כנות, אופטימי, חשיבה חיובית, הבנה, סימפאטי, עוזר, אמון בזולת, לא חושב על המחר, חיי את הרגע, אוהב לאהוב. הרפתקן, כשרוני, יכולת אלתור, משתעמם בקלות, זקוק לחופש ותנועה מתמדת. רגיש, מעודד, עוזר לזולת, מעניין.

השירים שהושמעו בתוכנית:
נעמי שמר – אנשים טובים באמצע הדרך
אסתר עופרים – הרעות
הופה היי - מילים ולחן: נעמי שמר | ביצוע: חבורת "שירו שיר
ירדנה ארזי והגבעטרון - חופים
ריקה זראי - גן השקמים
הדודאים - טיול לילי
אדוני השופט אריק איינשטיין
שלמה ארצי - נוף ילדות
לתת – עופרה חזה
אני גיטרה (Ani Gitara), בני אמדורסקי
חוה אלברשטיין - את תלכי בשדה
שולי נתן ונחמה הנדל - מי האיש
מילים : תהילים ל"ד לחן : חיים-ברוך חייט                                                            קטלוג העשייה שלי

                             כתבה שהתפרסמה עלי בעיתון השקמה חולוןאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה