יום שני, 11 במאי 2020

יאן לסקוב – המצליח להתגבר על סטיגמה חברתית


יאן לסקוב – המצליח להתגבר על סטיגמה חברתית


במסגרת תוכניתנו "אות לאות תביע אומר", אנו מאחדים היום את שלוש שעות התוכניות בין 11:00 ל 14:00 ומתכבדים לארח את יאן לסקוב מבעלי חברת ACTWISE העוסקת בפתרונות חכמים לעסקים.

אנו, בני האדם, קמים בכל בוקר, עוטים על עצמנו שריון של מנגנוני הגנה, אשר יסייע לנו להפטר מהחרדה או מאי הנוחות, העולות מחולשה, פגיעות, ספקות או ביקורת עצמיים, עד חוסר אמון בעצמי שלנו. האמונה ש"לי זה לא יקרה", כמנגנון הגנה מהפחד האמונה בחוסן שלנו, מסייעת לנו להעז ולהשיג יותר והיא נחשבת לתכונה מוערכת בתרבות שלנו, במיוחד, בחיי הקריירה והעבודה. אך בכל הקשור לתחום ההפקה התהליכית והתפעול, אמונה שכזו, היא בעוכרינו.

גם ליאן, היתה האמונה ש"לו זה לא יקרה". קצין לוחם בצה"ל הרי לא יודע להגיד "לא! אני לא יכול..". ב 20 לדצמבר 2013 בשעה 4:00 לפנות בוקר היה יאן שיכור, לאחר בילוי עם חברים. חבר ביקש ממנו שיעזור לו, להחזיר אותו הביתה. "אז מה הבעיה? זה רק רבע שעה נסיעה" אמר יאן. לצערו זו היתה רבע שעה של נסיעה מיותרת שנעשתה תחת השפעת אדי אלכוהול. יאן נרדם על ההגה והתנגש ברכב שעמד בשוליים כאשר באותו הזמן היו שני אנשים שתיקנו אותו. האחד היה מתחת לרכב הנפגע והשני ליד. זה שהיה מתחת לרכב נהרג במקום והשני נשאר נכה בגפיו התחתונות. אירוע זה ריסק את חייו מקצה לקצה.

יאן לא ברח מאזור התאונה. הוא לקח אחריות. הזעיק עזרה וניסה לעזור. נפתח הליך משפטי וחקירה משטרתית אשר בסופה נידון לתשלום פיצויים, רישיון הנהיגה נשלל לתקופה ארוכה והוא נידון למאסר בפועל. למאסר נכנס יומיים לאחר שחרורו מהצבא. מהקצה הכי עליון בחברה הישראלי, לתחתית של התחתית. מאיגרא רמה לבירה עמיקתא. מהפסגה המוארת אל בור תחתיות אפל.

שאלות רבות התרוצצו בראשו. איך מתמודדים עם המעבר מלהיות קצין בצה"ל להיות אסיר? איך חיים עם חוויית האשמה העצמית? איך מתמודדים עם הסטיגמה של 'אסיר משוחרר' לאחר השחרור? איך ישנים בלילה? איך חוזרים למעגל העבודה? מי יאמין בו וייתן לו אחריות כלשהי?

שנים אחרי, כיום, יאן שותף בחברת ACTWISE אשר הוא ועוד שני שותפים הקימו. חברה עוסקת במתן בפתרונות חכמים לעסקים. כיצד השכיל לרכוש תמיכה מהסביבה ואנשים שמאמינים בו בכל יום למרות הכל.

עלה טלפונית לשידור רומן, שותפו של יאן, שסיפר מה גרם לו לתת אימון ביאן.

היה מעניין... מוזמנים להאזין.

מפת עץ החיים הקבלית – יאן לסקוב
ספירת תפארת – הייעוד,
מפתך מספרת על אדם שייעודו להיות מנהיג, מוביל דרך רוחנית, להרחיב אופקים לעצמך ולזולת. לקדם את האהבה שבאה מהלב, לפתח כריזמה, לעשות פעולות נעלות למען החברה, להיות איש העולם הגדול.

מהו המזג הרגשי המולד שלך?
מפתך מספרת על אדם בעל טוב לב, יכולת להתחבר רגשית ולאהוב כל סוג של אדם. בעל יכולת להתעלות מעל פגיעות ואכזבות אישיות. אדם בעל רגשות מתלהבים, בעל תשוקה, מזג רגשי שיכול מאד מהר להתאהב ובאותה המהירות לכבות. כאשר יש אידיאל חשוב לאדם, רגשותיו מתעוררים, הוא נעשה נלהב ומעורב בכל תחום.


המשפיע התנכ"י "אדם"
מספר 9 על פי המשפיע התנכ"י מתאר אדם המסוגל להכיל את תכונות כל בני האדם, אחריו הולכים באש ובמים. אדם בעל יכולת לברוא מציאות.  
בפן החיובי, ה"אדם" שבך הצליח לבטא את יכולת ההובלה ובריאת המציאות כפי שבא לידי ביטוי בבריאת הגזע "האנושי" והצלחתה.   
  
ובתנ"ך כתוב:
וַיִּצֶר יְהוָה אֱלֹהִים מִן-הָאֲדָמָה, כָּל [הכל מהווה את המספר השלם 9  שהכל עבורו והוא עבור כולם והקשר של המספר עם היקום] -חַיַּת הַשָּׂדֶה וְאֵת כָּל-עוֹף הַשָּׁמַיִם, וַיָּבֵא אֶל-הָאָדָם, לִרְאוֹת מַה-יִּקְרָא-לוֹ; וְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָא-לוֹ הָאָדָם נֶפֶשׁ חַיָּה, הוּא שְׁמוֹ.  כ וַיִּקְרָא הָאָדָם שֵׁמוֹת, לְכָל-הַבְּהֵמָה וּלְעוֹף הַשָּׁמַיִם, וּלְכֹל, חַיַּת הַשָּׂדֶה. [בראשית ב' י"ט-כ']

אדם כמשפיע התנכ"י מתואר באמצעות הענק התנ"כי החבוי בך. היכולות והכישורים החבויים באישיותו מזוהים עם תכונות בן טלה ומתאר אדם השלם עם עצמו והחלטותיו, מעניק, אוהב את החי והצומח, זקוק לחופש ומרחבים, יצירתי ומוביל דרך עולמית.

ספירת כתר מאפיינת את יכולת חשיבתך ושאיפותיך:
הנך בעל יכולת חשיבה מדהימה ובעל יכולת ניתוח ויצירת תהליכים מהגבוהים ביותר. יש לך שאיפות לצבור רכוש, כסף וחסכון. הינך אדם חומרי, גשמי, בעל בטחון ויציב כלכלית. אדם הישגי, תכליתי, מעשי, ענייני ומצליחן. שאפתן, ביצועי, עוצמתי ודינמי. בעל יכולת עסקית טובה מאוד ויכולת ניהול טבעית. שואף להיות יסודי, יעיל, עקבי ומתמיד.

ספירת הדעת הנסתרת:
המזל האסטרולוגי: מאופיין ע"י מזל אריה (1) מתאר אותך כמנהיג, מנהל, עצמאי, בעל כבוד עצמי, בטחון עצמי, מוחצן, שאפתן, יצירתי, קובע מטרות משיגן, ממוקד מטרה, יוזמתי, נחוש, מתחיל דברים חדשים, פועל כאש היצירה, מנטאלי, אמיץ, מעשי, וורבאלי וכריזמטי.

מה קרה ביום 20/12/2013 ?
היית בשנה אישית 4=22, 4, מזל בתולה, יסוד האדמה, יש להיות דייקן וזהיר.
חודש אישי 7
יום אישי 9
שיא 7=16
תצריף המספרים הזה מספר על יום בו צפויים קשיים ובעיות.
המספר 16 מרמז על כך שהאנרגיה המגיעה מהיקום אינה פועלת לטובתך.
המספר 7, באותו החודש מרמז על תקופות של תאונות ואובדן חיים
המספר 9 – היום האישי – סיום אופן חיים אחד ומעבר לאופן חיים אחר.


השירים שהושמעו בתוכנית:
שיר פתיחה:
מילים ולחן: אמיר דדון, אלדד ציטרין
מילים: אהרן אשמן  לחן: ידידיה אדמון
מילים: רמי קידר, לחן: אפי נצר
מילים: יורם טהרלב לחן: אביבה אהרון
מילים: טלי שורק לחן: קובי אושרת
מילים: מאיר אריאל לחן: ירוסלב יעקובוביץ'
מילים ולחן: נעמי שמר
מילים: יורם טהרלב לחן: נחצ'ה היימן
מילים: עמית צח . לחן: בועז שרעבי ועמית צח
מילים: רחל שפירא לחן: אלונה טוראל
מילים ולחן: אמיר דדון                              יו"ר ועדת רדיו וחבר הנהלה באיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית
                                                              קטלוג העשייה שלי
                             כתבה שהתפרסמה עלי בעיתון השקמה חולון


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה