יום חמישי, 26 באפריל 2018

מפת עץ החיים הקבלית – מרים פרץ האומרת:"הפכתי את יגוני לניגון חדש"

מפת עץ החיים הקבלית – מרים פרץ "הפכתי את יגוני לניגון חדש"

התמונה באדיבות מאגר תמונות לשימוש חופשי
מרים פרץ, כלת פרס ישראל שהוענק לה עבור מפעלות חייה בשנת השבעים למדינת ישראל (2018). מרים פרץ ששכלה שניים מבניה בשירותם הצבאי אומרת" "מולדת לא בונים רק בכאב ובדמעות אלא גם בעמל ובנתינה מתמשכת לאורך שנים".

במוצאי יום העצמאות השבעים למדינתנו האהובה ישבתי מרותק למסך הטלוויזיה וצפיתי בהענקת פרסי ישראל לאזרחים נכבדים אשר זכו בפרס בעקבות עשייתם הציבורית המיוחדת למען עם ישראל והאנושות. האחרונה לקבלת הפרס והנואמת בשם המקבלים היא הגברת מרים פרץ. הקשבתי נפעם ונרגש ואפילו מוחה דמעה זולגת למשמע דבריה של מרים.

וכך אמרה מרים: "יש לי לב אחד שנשבר שלוש פעמים בהודעות שבר נוראיות: נפילת בני בכורי אוריאל בדרום לבנון, פטירת בעלי משברון לב ופטירת בני אלירז בקרב בעזה. עם הלב הזה יצאתי אל עמי, ובמילים פשוטות בשפת הלב השבור דיברתי על הארץ הזאת ומורשתה. על הבחירה בטוב, על השמחה, על הדבקות בחיים, על אחריות, על מעורבות חברתית. ומתוך הלב הזה שפועמת בו אמונה, בארץ הזאת ובעם הזה, מתוך תהומות הכאב, נבעו מעיינות של אהבה. כשהלב מלא אמונה הוא יכול לעמוד באתגרים קשים, הוא יכול ליצור יצירות גדולות, זו יצירתי. היא נטועה בלבבות. הפכתי את יגוני לניגון חדש".

התבוננתי באותיות שתי המלים "יגון" ו-"ניגון" וראיתי את ההיפוך הרעיוני הטמון בהם. יגון, עצב, צער וכאב לעומת ניגון, שהוא שירת הלב העמוקה היודעת להפוך את העצב לעשייה מחבקת. כאשר בדקתי את המשמעות הנומרולוגית של גימטריית מלים אלו מצאתי כי "יגון" = 6 ו"ניגון" =2.

ה"יגון" יספר לנו על השתבללות פנימית, והתשת הסביבה ואילו ה"ניגון" יספר על רגשות, אינטואיציה, אינטימיות ושיתופיות.

ה"מלים" בהם משתמשת מרים.
רציתי לבדוק את מפת עץ החיים הקבלית של מרים פרץ, אולם ברחבי גוגל או בויקיפדיה לא מצאתי תאריך לידה  מלא אלא רק את שנת לידתה 1954.
ידעתי למשמע דבריה והמלים בהם היא משתמשת כי חייבים במפתה להיות מספרים המספרים על קורבנות [1=19] שהפכו להיות מנהיגות וקירוב לבבות כואבים [1] על הכלה, נתינה וחיבוק [2] על משפחה [6] על תקשורת וחיבור לאנשים [5] על חוזקה [8] ועל היכולת להנהיג אנשים ולהובילם בדרך חדשה, מספר מאסטר [2=11].
הנתונים שהיו בידינו: שם מלא: מרים פרץ. שנת לידה: 1954.
לפי המלים בהם היא בוחרת להשתמש הגעתי לתובנה כי תאריך לידתה המלא הינו כנראה 01.06.1954.

מפת עץ החיים - מרים פרץ
כל הזכויות שמורות - שרון נריה בר-און

ה"מלך", ה"אביר" וה"שר" של מרים.
מרים , כמו כל אדם הגיעה לעולם עם ייעוד ותיקון.
מרים , כמו כל אדם הגיעה לעולם בלוויית שלושה מלאכים השומרים עליה. ניתן לדמות את שלושת המלאכים האלה ל: מלך, אביר ושר. המלך מהווה 50% ממבנה אישיות האדם, מיוצג ע"י הוא סיכום תאריך הלידה. האביר מהווה 25% ממבנה אישיות האדם ומיוצג על ידי המזל האסטרולוגי. השר מהווה 25% ממבנה אישיות האדם והוא מיוצג על  ידי מספר שמה הפרטי .
בכל מספר מתחבאת אישיות תנכ"ית המעצימה את המספר.
ראויה להתבוננות האישיות התנכי"ת של השר, הוא יעקב אבינו.

ה"מלכה" של מרים – ספירת תפארת – 8=26
ייעודה הוא מספר המלך שלה,  מיסוד המים והאש, קורא לה להיות מלכה בביצוע. קורא לה להיות אדם תכליתי, מעשי, הישגי, רכושני וגשמי. להיות אדם חזק ועוצמתי. אדם השואף ליציבות כלכלית. אדם אחראי, ענייני, מצליחן, שאפתן, בעל כוח רצון. אדם אנרגטי, דינמי וכשרוני בכול תחום. אדם נחוש, בעל רצון עז, מתמיד ובעל משמעת עצמית.  אדם יסודי, יעיל, חרוץ ובעל יכולת לרדת לפרטים. אדם משפחתי, מחובר לאדמה, מסודר, מאורגן ומציאותי.

ה"אביר" של מרים – ספירת דעת הנסתרת – 5 מזל תאומים
האביר הוא מספר המזל האסטרולוגי  -  מזל תאומים  מיסוד האוויר והאש, הקורא לה להיות  אבירת התקשורת. אדם וורבלי, בעל יכולת לבצע בו זמנית מספר דברים. אדם אנרגטי, יצירתי, אנליטי, בעל כושר קליטה מהיר. אדם זריז, יוזמתי, כריזמטי, קופץ מדבר לדבר. אדם פיקח, אינטליגנטי. אדם שכלתני, הרפתקן, מעניין, עובד תוך כדי תנועה, אוהב לאהוב.

ה"שר" של מרים – ספירת בינה 2=11
השר הוא מספר שמה הפרטי, מיסוד האוויר והאש, הקורא לה להיות מאסטר ולהוביל דרך חדשה בתחום הרוחני ולרפא את העולם בעיקר מהיבט הנפשי והרוחני. על מרים לעזור ע"י הכוונה רוחנית לתיקונם האישי של בני האדם. כפי שאנחנו אכן קוראים ושומעים את מרים המתנהגת כאדם מלכותי ואצילי. ספירת בינה מספרת על מרים, על אדם מבריק, גאון ומחונן בעלת יכולת המצאה הקיימות בה. ספירת בינה מתארת את מרים כאדם בעל השפעה חיובית רבה על הקהילה והסובבים אותה במאמינים בה וילכו אחריך באש ובמים.

מספר 11 על פי המשפיע התנכ"י מתאר אדם בעל יכולות נעלות המסוגל להתחבר לעולמות עליונים ולבורא עולם כפי שמתואר בחלום יעקב. ה"יעקב" הטמון במספר שמך הפרטי הצליח לבטא את יכולת הראיה המיוחדת שבו כפי שמתואר בברכת יעקב לבניו. בברכה זו חשף יעקב את התכונות הנסתרות של כל ילד וילד. הברכה הובילה לעידן חדש של 12 השבטים.  
    

ובתנ"ך כתוב: וַיֹּאמֶר, לֹא יַעֲקֹב יֵאָמֵר עוֹד שִׁמְךָ--כִּי, אִם-יִשְׂרָאֵל:  כִּי-שָׂרִיתָ עִם-אֱלֹהִים וְעִם-אֲנָשִׁים, וַתּוּכָל.  [בראשית ל"ב כ"ט] להיות ולנהוג בדרך המלך, דרך של אדם ישר-אל. כלומר, ישירות, פנים אל פנים, ביושרה, בהגינות ובאמת. כנאמר תָּמִים תִּהְיֶה, עִם יְהוָה אֱלֹהֶיךָ [דברים י"ח י"ג, י"ח]. יעקב כמשפיע התנכ"י מתאר את היכולות והכישורים החבויים באישיותך מזוהים עם תכונות בן מזל דלי ומתאר אדם אהוב, מנהיג טבעי, אדם עוצמתי שהולכים אחריו באש ובמים.

למרים סיבולת וכוחות נפשיים ארוכי טווח, ויש בה יכולות ליצירת הגשמת רצונות המשרתים את האנושות. מרים אדם מקורי, מיוחד ולא שיגרתי. מעניקה לזולת מבלי לדרוש תמורה. ייעודה דוחף אותה לחיות למען האנושות ולא למען עצמה.

ה"כח-מה'" – ספירת חכמה – 6
ספירת חכמה , מספרת לנו על שאיפת הנשמה. על הידע הנסתר והלא מודע. מס' שאיפת הנשמה הינו ידע ממוקד של הנשמה, בהיותו מספר מאד רוחני, מספר זה בא מהזהות הבוגרת של האדם. מספר זה מחזיק אמונה של הנשמה לגבי מה טוב לחיינו, מה כדאי להביא לחיינו. אם נפצל את אותיות המלה לשני חלקים נבין שזהו כח של חכמה המגיע ישירות מהבורא.
במקרה של מרים שלנו, מספר ספירת החכמה מספר לנו על אדם שזקוק לפעול בתוך מסגרת משפחתית ובתוך מסגרת של אחיו בני אדם, אותה יוכל לשרת בנאמנות ולדאוג לכל מחסורם.  
    
ספירת יסוד – 1
ספירת יסוד בקבלה תספר לנו מהו יסודו של האדם, מהי ההתבוננות הנכונה, עם אילו כישורים הגיע לעולם. ספירת היסוד מכילה את מספר יום הלידה, 1 מיסוד האש, המשויך לכוכב שמש ולמזל אריה, המספר לנו על אדם בעל נטייה להיות עצמאי ודומיננטי. אדם בעל אומץ, יוזמה ומקוריות. אדם בעל יכולת מנהיגות טבעית וכריזמטי. אדם בעל רעיונות ובעל יכולת ביטוי טובה. אדם החלטי, בעל יוזמה, דינאמי, דחף ורצון חזק.  אדם הלוקח אחריות על חייו.

ספירת מלכות – 2
ספירת המלכות בקבלה מסמלת את הגלוי, את ההוצאה לפועל כלפי חוץ. ספירת המלכות של מרים המשויכת למזל סרטן מיסוד המים, מספרת על אדם נעים הליכות, נינוח, עדין ודיפלומט. אדם רגיש, אמפאטי ובעל מודעות לזולת. אדם שקול, הגיוני, זהיר, פשרן, משכין שלום ומתחשב.

מפת האיזון של מרים
מפת האיזון של מרים (המספרת על 7% של מפות האנשים בעולם, מתוך 100% אנשים) מספרת על מפה מאוזנת. משמעות מפת האיזון - במפתה 100% זרימה אנרגטית, חופשית ותקינה, המאפשרת התנהלות חיובית בחיים ומיצוי מלא של הפוטנציאל והיכולות העומדים לרשותה בכל רגע נתון בחייה. במילים אחרות, דרכה האנרגטית פנויה, ואין בה חסימה או מכשול, בהשגת מטרותיה, בדרך להצלחה.

תקופה 4 – גיל 46 עד 120 = מחזור 1=19
תקופה טובה להשתחרר ממועקת הקורבנות ולהמשיך בחיים. במקום להתקרבן (להפוך לקורבן) עקב מאורעות החיים והשכול הנורא, להתנתק מתחושת הקורבנות ולהחליף אותה באנרגיה של קירוב לבבות. באנרגיה של מנהיגות לקירוב לבבות. לבחור להזרים את האנרגיות לכיוונים חיוביים. לבחור להתקדם צעד אחר צעד למטרה ולהתמיד. לבחור לבטא את עצמה ואת רגשותיה. לגלות אהבה, חמלה, סובלנות, צניעות, ענווה וטוב לב לזולת ולפתח סבלנות וסובלנות. זו בדיוק הדרך בה מרים מתנהלת.

ועוד משהו על מסודות השם הפרטי
כאשר אנו מתבוננים בשמה הפרטי 'מרים' נראה כי אפשר לחלק את השם לשתיים. 'מר' ו-'ים'. אם ניקח את המלה 'מר' ונהפוך את סדר אותיותיה, נקבל את המלה 'רם'. מכאן אנו מבינים את הבחירה שבחרה מרים. במקום להיות מרירה וכואבת, כן, יש לתת מקום לכאב ולאבל, אך אפשר גם להפוך את היגון לניגון 'רם' של אהבה ואחדות וכמו שמרים אומרת "מתוך תהומות הכאב, נבעו מעיינות של אהבה".

ומוסיפה מרים ואומרת לקראת תום נאומה "כדברי נעים זמירות ישראל, מי האיש החפץ חיים, נצור לשונך מרע ושפתיך מדבר מרמה, סור מרע ועשה טוב, בקש שלום ורדפהו. זוהי תורת החיים. בואו נבחר כולנו בדרך שמרבה את הטוב ואת האור שבנו, כפי שבחרתי אני לשאת את ערכיהם של בניי אוריאל ואלירז וחבריהם. ערכי הרעות והאחווה הם נר לרגליי, וקריאתם 'אחי' לכל אחד מחבריהם היא קריאתי".

אנו מצטרפים לדבריה של מרים פרץ היקרה בלב מלא אהבה לכל אחינו בני ישראל.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה