יום שני, 4 במרץ 2019

דר' מאיר וינקלר - מומחה ברפואה פנימית וצמחי מרפא


דר' מאיר וינקלר - מומחה ברפואה פנימית וצמחי מרפא

במסגרת תוכניתנו "אות לאות תביע אומר", אנו מאחדים היום, 04.03.2019 את שלושת שעות התוכניות בין 11:00 ל 14:00 ומתכבדים להקדיש את התוכנית לדר' מאיר וינקלר – מומחה ברפואה פנימית וצמחי מרפא

לאחר עבודה של שנים רבות כמומחה באיכילוב הגשים דר' מאיר וינקלר את הרעיון להקים מרפאה המשלבת ידע רפואי קונבנציונלי וריפוי בצמחי מרפא. שילוב זה הוא לטובת המטופל הנהנה משני התחומים תוך ליווי צמוד לאורך כל הטפול והתאמת צמחים אישית. מאיר מספר: "גילתי את תחום צמחי המרפא לפני כ 42 שנים כאשר לא הצליחו לרפאני בבית החולים מהתקף ארוך של שעול. לאחר שדבר לא הועיל לי, פניתי כלאחר ייאוש לצמחי מרפא והפתעתי. על אף חוסר אמון ביכולת צמחים לרפא את השיעול, הבראתי תוך ימים ספורים והשיעול הכבד לא חזר עד היום".

באביב 1983 החליט לעזוב משרה של רופא בכיר בבית החולים איכילוב ולעסוק בריפוי טבעי באמצעות צמחי מרפא. עם זאת, איננו עובד מתוך הפניית עורף לרפואה המודרנית שרכש, אלא מתוך הכרה בחשיבות של השילוב בין ידע מודרני לריפוי באמצעות צמחים.
היתרון בריפוי באמצעות שילוב של צמחי מרפא הוא שלכל צמח יש חומרי ריפוי רבים שאין להם תחליף ברפואה הרגילה. הצמחים מרפאים אברי גוף ומחלות שונות.
עובדה חשובה בטיפול באמצעות צמחים הוא העדר תופעות לוואי, לצד שיפור בריאותי ארוך טווח של המטופל.

 מאיר מאמין כי הרפואה העממית והטבעית הולכת ותופסת תאוצה בעשרות השנים האחרונות ולא בכדי. חוקרים ומדענים רבים בודקים בכל רחבי העולם את צמחי המרפא על מנת לגלות מחדש את הבסיס המדעי לפעילותם. בטבע קיימים מאות צמחים בעלי שימוש רפואי שהם אופציה נוספת לאנשים חולים, המהווה ללא ספק ערוץ יעיל שכדאי מאוד לנסות במקרים שונים ולמנוע שנים ארוכות של סבל מיותר.

מעבר להיותו רופא המשלב בין הרפואה המודרנית לרפואת צמחי המרפא העתיקה כותב מאיר שירים שחלק מהם הולחנו וסיפורים קצרים. על זה נאמר חיבור "גנר"י" מושלם. גנ"ר מלשון: גוף, נפש ורוח המשולבים זה בזה ומביאים את אורם לעולם לטובת אחינו בני האדם.
 נאזין לסיפוריו המרתקים של מאיר, כמובן שלא נשכח גם להתבונן במפת עץ   החיים הקבלית שלו.
  
היה מעניין... מוזמנים להאזין.

מפת עץ החיים הקבלית – מאיר וינקלר
מפת עץ החיים הקבלית - דר' מאיר וינקלר
(C) כל הזכויות שמורות - שרון נריה בר-און
ייעודך: [2 מים סרטן]
להיות מלך בשיתופי פעולה ולממש עבודת צוות. בעל יכולת לאבחן חוסר איזון אצל אחרים ולפתח יכולות ריפוי. לפתח כוחות על חושיים ודמיון. אדם הפועל למען החברה ונותן שירות, בעל יכולת להתאים עצמך לאחרים. יודע להיות דיפלומט, אמפאתי ורגיש. יודע להיות אדם מכיל, מטפל, תומך ואחראי. אדם דייקן, שקול, יסודי, יציב, מסודר, רציני, שקדן, תרבותי, צנוע, מופנם, שקט, שמרן, זהיר וצייתן.


המשפיע התנכ"י "מרים"
מספר 2 על פי המשפיע התנכ"י מתאר אדם כפי שמתוארת מרים מתאר את הרגש האימהי הפועם בכל אם ואחות, המסמל את האהבה ללא תנאי לבני האדם בכלל ולמשפחה בפרט. כפי שמרים הגתה את הרעיון לשים את משה בתיבה על מנת שלא ישליכהו ליאור – שלא יהרגו אותו.  
בפן החיובי, ה"מרים" שבך הצליחה לבטא את רגשותיה האימהיים, את יכולת ההכלה המופלאה והפן הטיפולי ולבטא את מי שהיא כפי שפעלה על מנת להציל את משה.    
ובתנ"ך כתוב:
וַתִּקַּח מִרְיָם הַנְּבִיאָה אֲחוֹת אַהֲרֹן, אֶת-הַתֹּף--בְּיָדָהּ; וַתֵּצֶאןָ כָל-הַנָּשִׁים אַחֲרֶיהָ, בְּתֻפִּים וּבִמְחֹלֹת.  [שמות ט"ו כ' 20]
מרים כמשפיע התנכ"י מתוארת באמצעות הענק התנ"כי החבוי בך. היכולות והכישורים החבויים באישיותה מזוהים עם תכונות בן מזל סרטן ומתאר אדם עוצמתי השומר ומגונן על משפחתו ובני ביתו בחירוף נפש.

ספירת כתר מאפיינת את יכולת חשיבתך ושאיפותיך: [9] אש טלה מארס
לנתינה ללא גבולות, רוחב לב, אהבה אוניברסאלית ועזרה לזולת. איש העולם הגדול וראיה בגדול. בוגר, אמיץ, אתגרי, הרפתקן, לוקח סיכונים, חוזק נפשי ופיזי, הישרדותי, מתנסה בריגושים, ובטחון עצמי. שואף למעלה, מתחיל ומסיים דברים. המורה האוניברסאלי ושירות למען האנושות. מכיל את כולם, לא צריך הכרה מאחרים ולא מתחשבן. נלחם למען זכויות חברתיות, נלחם למען הצדק החברתי, מתנדב למען הזולת, רחמן, עוזר לזקנים, חלשים ועניים

ספירת הדעת הנסתרת: [3] אש
המזל האסטרולוגי: הוא מזל קשת (3) ובעל איכויות ותכונות של: אדם יצירתי, יכולת ביטוי טובה מאוד, יכולת מכירה, שמח, חביב, נחמד, מקסים, חברותי, אופטימי, מאמין, חיי את הרגע, אוהב, כשרוני, משתעמם בקלות, זקוק לחופש ותנועה מתמדת, מעניין, הפרעות קשב וריכוז קלות.


ספירת בינה: [9] אש + ספירת יסוד – יום הלידה
שמך הפרטי:  יום הלידה 9 המאופיין ע"י מזל טלה המהווה גורם חשוב ודומיננטי בתקופת הילדות ועד סיום המחזור הראשון: אם הגעת לדרגת המאסטר יהיה לך קל לעמוד בפני לחצים ותצליח להתמודד עם בעיות, תתגמש ותמצא פתרונות ולא תישבר מהר.
יום לידתך מספר עליך כאדם בר מזל. הצלחתך תבוא מרעיונות, מיוזמה, דינמיות, ביצוע מדהים והיכולת להשתנות בכל פעם שיש צורך. עליך לפעול באופן אנרגטי, עם דמיון, באופן הישגי, מנטאלי. את שקט כלפי חוץ, אך נשמתך כאש היצירה. אוהב וזקוק למרחבים ולחופש. עליך ללמוד להוביל דרך ולהיות המנהיג הטבעי. יש בך תכונות ייחודיות שאין לאחרים והם: הולכים אחריך באש ובמים, יכולת לברוא מציאות ולהגשים חלומותיך ולאחרים. הנך בעל יכולת לרפא אחרים מההיבט הפיזי ובעיקר הרוחני והנפשי. יש בך רגישות כלפי בני האדם, חמלה ואהבה אין סופית.

השירים שהושמעו בתוכנית:
עיני נערה – מאיר וינקלר
שירי מיימון - כי האדם עץ השדה
חוה אלברשטיין - כמו צמח בר
ג'ו עמר - שיר השיכור
נשמת השינה – מאיר וינקלר
חוה אלברשטיין - כמו צמח בר
La traviata: 'Brindisi' ('The Drinking Song')
הבו לנו יין - חבורת רננים
ים השיבולים - הגבעטרון
עפרה חזה - ריח תפוח אודם שני
רן אלירן - זר של נרקיסים
העופרים שיר שמח


                                                             קטלוג העשייה שלי

                             כתבה שהתפרסמה עלי בעיתון השקמה חולון


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה