יום חמישי, 11 בפברואר 2021

אברם בן תרח – אברהם אבינו - מסעו של אדם למימוש חזונו של השם - מאמרי שפורסם בעיתון ישראל והעולם גיליון מס' 5

 


היה זה ביום 14/08/2020 בשעה 02:23 לפנות בוקר, פרסם עמיתי,

העיתונאי איתמר אייכנר באתר YNET  של ידיעות אחרונות על הסכם שלום היסטורי בין ישראל לבין איחוד האמירויות.

הסכם אברהם אבינו, כך כינו אותו גורמי ממשל בארה"ב. "אני קורא להסכם 'הסכם אברהם' - אברהם הוא המייסד של 3 הדתות הגדולות ואין אדם שמסמל את הפוטנציאל לשלום יותר מאברהם", אמר הנשיא דונלד טראמפ.

'הסכם אברהם' נחתם ביום 15.09.2020. במפת עץ החיים של מדינת ישראל שנולדה ב 14.05.1948 אנו מוצאים כי היה זה יום אישי מס' 2.

יום אישי מספר 2 מסמל שיתופי פעולה, זהו יום בו ההצלחה נובעת משיתופי פעולה. אכן, חתימת ההסכם אשר צדדיו המעשיים מתרחבים מידי יום מביאים שיתופי פעולה פוריים לטובת שתי המדינות.

אז מי זה אברהם אבינו, באמת ולמה שמו ניתן להסכם זה. 


אברהם אבינו נולד בתור אברם בן תרח. כידוע, הוא הונחה ע"י בורא עולם ללכת  "מביתך, ממולדתך, מארצך". לצד ההתנתקות הפיזית מהסביבה הטבעית שבה הוא חי לטובת הליכה אל הלא נודע, יש פה גם הליכה פנימית, נפשית. מכאן ניתן להבין את השינוי מאברם ל- אברהם. שכן המסע אליו יוצא אברהם איננו רק פיזי כי אם ובעיקר נפשי. במקרה של אברהם, האות -  ה', כפי שמלמדת המפה שלו, השפיעה על כל מהלך חייו וגורלו.

 אברם בן תרח נולד בשנת א'תתקמ"ח (1948) לבריאת העולם (1812 לפני הספירה). על פי מחקרי, אברם נולד ביום 29 אפריל 1812 לפני הספירה.

על פי סיפורי התנ"ך ניתן להבין ולהסיק כי מבנה אישיות אברם מתאימה לתכונות המספר 9 המאופיין ע"י מזל טלה מיסוד האש. [הולכים אחריו באש ובמים, בריאת מציאות]. ספירת התפארת במפתו של אברם בן תרח מתארת אדם בעל יכולות פנומנאליות המאפשרות לו להצליח בכל תחום ובכל מעשה. זהו אדם בעל יכולות של בריאת מציאות כפי שאברם שהעביר עצמו ומשפחתו "מעבר" לנהר ומאלילות למונותיאיזם – אמונה באל אחד. יחד עם זאת, אברם הינו בעל תכונה שהולכים אחריו באש ובמים המאפיין תכונות של מנהיג המכיל בתוכו את תכונות כל בני האדם מההיבט הנומרולוגי. מכאן מובן כיצד נבחר להיות אבי האומה.   

א וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-אַבְרָם לֶךְ-לְךָ מֵאַרְצְךָ וּמִמּוֹלַדְתְּךָ וּמִבֵּית אָבִיךָ אֶל-הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַרְאֶךָּ.  ב וְאֶעֶשְׂךָ לְגוֹי גָּדוֹל וַאֲבָרֶכְךָ וַאֲגַדְּלָה שְׁמֶךָ וֶהְיֵה בְּרָכָה.  ג וַאֲבָרְכָה מְבָרְכֶיךָ וּמְקַלֶּלְךָ אָאֹר וְנִבְרְכוּ בְךָ כֹּל מִשְׁפְּחֹת הָאֲדָמָה.  ד וַיֵּלֶךְ אַבְרָם כַּאֲשֶׁר דִּבֶּר אֵלָיו יְהוָה וַיֵּלֶךְ אִתּוֹ לוֹט וְאַבְרָם בֶּן-חָמֵשׁ שָׁנִים וְשִׁבְעִים שָׁנָה בְּצֵאתוֹ מֵחָרָן [בראשית י"ב א'-ד']

ספירת כתר מספר 1 מתארת את יכולות החשיבה של אברם, אדם בעל רעיונות רבים המוכן להתנסות בדברים ולקחת סיכונים. דבר שאפשר לו לקבל את דבר הבורא להסכים ולעזוב את חרן וללכת לארץ כנען.

ספירת חסד גבורה מספר 3 מתארת את יכולותיו להנהיג, לממש ולבצע כל מטלה הנדרשת ממנו באופן יצירתי. יכולות אילו אפשרו לו לעמוד על במה ולהעביר את המסר של הבורא לאנושות. 

ספירת מלכות מספר 11 המתארת את התדמית החיצונית המאפיינת אדם רוחני ומוביל דרך כלל עולמית.

ספירת בינה מספר 9 מתארת את השם הפרטי ומספרת על אדם בעל יכולות מועצמות, אדם המסוגל להוביל דרך ובעל נטייה להשיג מטרותיו.

אין ספק שמפתו של אברם התאימה למטלות ול"דרישות" של הבורא למצוא אדם המתאים לתפקיד כל כך מורכב וחשוב כמטרה הסופית היא הצלחה במשימה.

לאחר ברית בן הבתרים בראשית י"ז פסוק ה'  "  וְלֹא-יִקָּרֵא עוֹד אֶת-שִׁמְךָ אַבְרָם וְהָיָה שִׁמְךָ אַבְרָהָם כִּי אַב-הֲמוֹן גּוֹיִם נְתַתִּיךָ". שינה הבורא את השם מאברם לאברהם. (גם למספר הפרק י"ז = 17 = 8, המשויך למזל גדי, מספר העשייה ומספר הפסוק ה' – ה' אות המשויכת למזל טלה מיסוד האש, ה' ההריון וה' הילודה, מכאן אנו גם מבינים שלעיתים גם מספר הפרק ומספר הפסוק רומזים לנו על סודות נוספים).השינוי אפשר הקמת השושלת העברית. דבר זה בא לידי ביטויו במפתו החדשה של אברהם. ספירת כתר מספר 6 המתארת את יכולות החשיבה של אברם מתאר אדם הנוטה לחשוב על משפחתו ובעל דחף להקמת משפחה ולהוליד ילדים. עם זאת הוא מתאר את הקשר העתידי למדינת ישראל (מזל מאזניים 6 נמצא ברום שמים - בראש דרקון שמשמעותו היכולת "לשלוט" ולהנהיג במפה האסטרולוגית של מדינת ישראל). זאת הסיבה מדוע רוב ראשי הממשלה נולדו במזל מאזניים המתחבר כאמור לראש דרקון במפת מדינת ישראל. על כך נאמר - אין מקריות. 

אברהם אבי האומה כאסטרולוג הראשון, ידע לברוא מציאות = הקמת מדינת ישראל כבר 3,760 שנה לפני הקמתה. שנת לידתו היהודית של אברהם 1948 לבריאת העולם זהה לשנת לידתה הלועזית של מדינת ישראל 1948.


הוספת ה' לשמו חיזקה באופן משמעותי את יכולותיו במיוחד בתחום ספירות חסד גבורה 8 המתארות יכולות הנהגה ומימוש ייעודו בשיא העוצמה. ספירת חסד גבורה מספר 8 המתארת יכולות מועצמים ויחודיים להנהיג. יכולות אילו אפשרו לו לממש את ייעודו בשיא העוצמה. יכולותיו אפשרו לו לצבור רכוש רב.  

סיפורו של אברהם אבינו, כפי שראינו במפתו, מלמד אותנו על כוחן של האותיות. אות אחת, יש בה כדי לקבוע את ייעודו, גורלו ותפקידו של האדם בעולם.

חשוב לזכור חזור והזכר, כי גם אברהם, קודם החל את המסע ורק לאחר מכן ביצע את שינוי השם. כלומר, הכל צפוי והרשות נתונה. מרגע שהאדם מחליט כי הוא רוצה לבצע שינוי, הדרך מחכה לו, כל שעליו לעשות זה למצוא את אותה. אבחון נכון יכול לסייע בעדכם למצוא את הדרך שלכם בחיים.


אין תגובות:

פרסום תגובה