יום שני, 15 במרץ 2021

ורד גליקסמן "אברקדברא"- משנה מציאות בעזרת מלים 15/03/2021

 בס"ד

ורד גליקסמן "אברקדברא"- משנה מציאות בעזרת מלים


במסגרת תכניתנו "עניין גורלי" אנו אירחנו ביום שני, ב' בניסן ה'תשפ"א 15 במארס  2021 בין  11:00-14:00 את ורד גליקסמן – בעלת המותג "אברקדברא"- המשנה מציאות בעזרת מלים.

כיצד משנים את המציאות בעזרת מלים? לאחר תאונת דרכים קשה בה נפגע בנה ורד לא אמרה נואש. ורד מאמינה כי את המציאות שלנו אנו בוראים באמצעות המלים שאנו אומרים או כותבים.

למה כדאי לשים את כל הדברים שיש לנו בצד ולבוא להקשיב לורד?

דווקא שם, בבית החולים, מספרת ורד, היא החליטה שמהחושך הזה עוד יאיר האור. "פתאום לא היה אכפת לי מה חושבים ומה אומרים", היא אומרת. "התעורר בי קול פנימי שהוליד ידיעה מטורפת וודאית שהבן שלי ייצא מזה ובגדול. גם כשהרופאים דיברו אליי, ראיתי מולי תמונה – של הבן שלי בריא, שמח וצוחק".

את החיזיון הזה החלה ורד לתרגל מספר פעמים ביום, בהתמדה וללא הפסקה. כשנשאלה מה מצבו של הילד, למרות שהיה מחובר למכונות הנשמה, היא השיבה: "מרגע לרגע מצבו משתפר והכל מתהפך לברכה". "בני בריא יותר ויותר מרגע לרגע".

הרופאים לא נתנו לבנה סיכוי. אבל ורד מאמינה שלמילים יש כוח לשנות את המציאות. הרי העולם נברא באמירה, ככתוב בספר בראשית, הבורא אמר 10 פעמים, ככתוב "ויאמר אלוהים"...

לאחר מספר ניתוחים ושיקום ארוך בבית לוינשטיין, בנה של ורד עמד על הרגליים. "הנבואה שלי התגשמה", היא אומרת. "ידעתי שניצחנו. מאז קיימת בי הידיעה והאמונה, שלא משנה איפה אנחנו נמצאים ולאיזה בור נפלנו, יש כוח שנמצא במחשבה, במילים, באמונה שלי".

כשבנה התאושש החלה ורד לעסוק בטיפול בעזרת דמיון מודרך, קואצי'נג וקבלה. את מותג האופנה "אבראכדברא", המעביר מסרים על גבי פריטי לבוש, יצרה לפני מספר שנים מתוך אמונה, שלחשיבה, למילה ולמשפט יש כוח רב.

מוסיפה ורד ואומרת "כל מקום או דבר שאנחנו נמצאים בו מראה בזמן נתון איפה המחשבה שלי נמצאת" ורד מאמינה לדברי הבעל שם טוב האומר: "האדם נמצא במקום שהמחשבה שלו נמצאת". כלומר, אנחנו אלו שבוראים את המציאות שלנו דרך המחשבה הצליל והדיבור – "אברקדברא"." אברקדברא" שהוא שיבוש של המלים "אברא כי אדברא" ולכן,  יש בכוחנו להפוך את המחשבה דרך הדיבור לטובה יותר ואז "הכל מתהפך לברכה."

ורד מלמדת קבלה ופיתחה שיטה אותה היא מכנה "דרך האור". דרך האור עוסקת בריפוי גוף ונפש דרך הקבלה, תקשור ופתרון חלומות. הנחייה ולווי של יחידים וקבוצות למקומות של שינוי והעצמה. את הידע גילמה במותג תחת השם "אברא כדברא ". את הידע של האותיות היא מיישמת על ביגוד תכשיטים ומוצרי life stylel שנותן לנו את הכוח לברוא את מה שאנחנו רוצים בחיינו.

 

הקשבנו קשב רב לסיפוריה של ורד וכמובן, לא שכחנו להתבונן במפת עץ החיים הקבלית שלה.

 

היה מעניין... מוזמנים להאזין.

מפת עץ החיים הקבלית – ורד גליקסמן

כל אדם מגיע לעולם בלוויית שלושה מלאכים השומרים עליו. ניתן לדמות את שלושת המלאכים האלה למלך, אביר ושר. המלך מדבר על הייעוד ומוביל אותך להשגת מטרותיך בחיים. האביר (המזל האסטרולוגי) מספר לנו מהי הסיבה ומהם שאיפותיך למימוש  ייעודך, השר יספר לנו, איך תעשי זאת ובאיזה אופן.

 ספירת תפארת – הייעוד,

להיות מלכה בביצוע. לשאוף להצלחה. לחשוב עסקית ולראות בגדול. להיות עוצמתי, בעל כוח רצון ומשמעת עצמית. מציאותי, יסודי, מאורגן, מסודר, תכליתי ומעשי. יעיל, חרוץ, נחוש, מתמיד, עקבי ושם לב לפרטים. ענייני, אחראי, פעיל, תחרותי ואנרגטי. להיות צנוע וביתי, מסגרתי ואדמתי,  לפעול בביטחון ולפי החוקים, לפתח כישרונות טבעיים, רוחניות ויכולת ריפוי.

המשפיע התנכ"י "יהונתן"

מספר 8 על פי המשפיע התכנ"י מתאר אדם כפי שמתוארים יהונתן בן שאול וגולית הפלישתי כאדם רב עוצמה, בעל יכולות ביצוע מדהימות ובעל כוחות ותעצומות נפש. אדם הפועל בעקשות ובנחישות להשגת מטרותיו.    

ה"יהונתן" שבך הצליח לבטא את יכולת מנהיגותו, יכולותיו הפיזיות המובילות להצלחות גדולות כפי שהצליח במלחמותיו נגד הפלישתים.        

ובתנ"ך כתוב: א וַיְהִי, כְּכַלֹּתוֹ לְדַבֵּר אֶל-שָׁאוּל, וְנֶפֶשׁ יְהוֹנָתָן, נִקְשְׁרָה בְּנֶפֶשׁ דָּוִד; ויאהבו (וַיֶּאֱהָבֵהוּ) יְהוֹנָתָן, כְּנַפְשׁוֹ ג וַיִּכְרֹת יְהוֹנָתָן וְדָוִד, בְּרִית, בְּאַהֲבָתוֹ אֹתוֹ, כְּנַפְשׁוֹ.  ד וַיִּתְפַּשֵּׁט יְהוֹנָתָן, אֶת-הַמְּעִיל אֲשֶׁר עָלָיו, וַיִּתְּנֵהוּ, לְדָוִד; וּמַדָּיו, וְעַד-חַרְבּוֹ וְעַד-קַשְׁתּוֹ וְעַד-חֲגֹרוֹ. [שמואל א' י"ח א' ג'-ד].

יהונתן נתן לדוד למעשה את המלוכה = 8

צַר-לִי עָלֶיךָ, אָחִי יְהוֹנָתָן--נָעַמְתָּ לִּי, מְאֹד; נִפְלְאַתָה אַהֲבָתְךָ לִי, מֵאַהֲבַת נָשִׁים. [שמואל ב' א' כ"ו]

יהונתן כמשפיע התנכ"י מתואר באמצעות הענק התנ"כי החבוי בך. היכולות והכישורים החבויים באישיותו מזוהים עם תכונות בן מזל גדי ומתאר אדם הרואה את הנולד ויודע להחליט את ההחלטה הלוגית/מעשית הנכונה כפי שבחר לתת את המלכה לדוד.

 ספירת כתר מאפיינת את יכולת חשיבתך ושאיפותיך ועונה על השאלה: כיצד משפיע סגנון החשיבה שלך על חייך? 7

מפתך  מספרת על אדם בעל סגנון מחשבה השואף לידע, חוכמה, מחקר, עומק, שכלתני ואנליטי. להבין את רוח האדם, לתקשר, פרטיות, נבדל, מתבודד, נאמן, יציב, רוחני, מיסטי, יושרה, ביקורתי, יורד לפרטים, מקורב לאמונה ודת .

ספירת הדעת הנסתרת: המזל האסטרולוגי: מאופיין ע"י מזל עקרב (22) מתאר אותך כבעל כישורי מאסטר, מלך החומר והרוח. לומד ומלמד, ממציא, יכולת התחדשות והתאוששות, מיוחד ויחיד, מצליחן בכל תחום. חכם, מחונן, גאון, יצירתי, נועדת לגדולות, אמיץ, סמכותי, קשוח כפלדה, כישורים מיוחדים ובלתי רגילים, עובד תוך כדי תנועה, חי תוך כדי תנועה, חושב תוך כדי תנועה, מייצר וממציא דברים, פועל כאש היצירה. 

אם לא הצלחת להגיע לדרגת המאסטר יהיו איכויות תכונותיך כמזל בתולה של: אדם מסגרתי, ביתי, חרוץ, חומרני, פעלתן, טכני, ביצועי, יציב, שמרן, הגיוני, דיקן, קפדן, מתמיד, ריאלי, אנליטי, יורד לפרטים, נאמן, מסיים בזמן מטלות. משקיען, חי בגבולות, מציית לחוקים ופקודות, אוהב שגרה.

ספירת בינה: שמך הפרטי:  מאופיין ע"י מזל קשת (3) מתאר אותך כאדם יצירתי, יכולת ביטוי טובה מאוד, שמח, חביב, נחמד, מקסים, חברותי, אופטימי, מאמין, אוהב, כשרוני, זקוק לחופש ותנועה מתמדת.

ספירת חכמה - מהו הידע הנסתר, הקדום העוזר לי בחיי? איך אני משתמש בו הכי טוב עבורי?

מהו הידע הקדום?

מפתך מספרת על אדם שזקוק לחופש הביטוי, שיאפשרו לו לפרוץ בתחומים אותם הוא אוהב ובמיוחד בתחומי ביצירה, בידור וספורט. שיתחברו אליו אנשים בעלי שמחת חיים ולא ימנעו ממנו להתקדם בחייו. 

 

איך להשתמש בו?

מומלץ להתחבר לאנשים בעלי דחף בלתי פוסק לשינוי,  בעלי יכולת חשיבה גבוהה ורצון להצליח.

מומלץ להתחבר לאנשים בעלי שמחת חיים.  

מומלץ להימנע מללכת אחרי בעלי עוצמה המכתיבים חוקים  נוקשים.

מה מספרת עליך מפת זכוכית המגדלת של פיתגורס?


קו הייחודיות וההצלחה - מישור הנחישות והחתירה למטרה 1-5-9

מספר על התכונות הבאות: בקיצור: נחוש, החלטי ונמרץ, בעל כוח רצון, הישגי ויצירתי, אנליטי, בעל יכולת חשיבה טובה, סבלני, טוטאלי, מוחצן, בעל יכולת ריכוז, אינדיבידואליסט, בעל יכולת וורבאלית טובה, בעל נטייה להתפרסם, מחובר לתקשורת, חי ועובד תוך כדי תנועה, מלך ברעיונות, חיפוש אחר דברים חדשים.  

 


להאזנה לשעה הראשונה לחץ כאן

להאזנה לשעה השנייה לחץ כאן

להאזנה לשעה השלישית לחץ כאן

 

השירים שהושמעו בתוכנית:

אברא קדברא - שוקולד מנטה מסטיק

מילים: לאה לופנפלד, לחן: משה וילנסקי

אבינו מלכנו – ברברה סטרייסנד

מלים: מן התפילה, לחן: מרק ינובסקי

יהורם גאון - יש לי חלום

מילים: יחיאל מוהר לחן: משה וילנסקי

שושנה דמארי – אור

מילים ולחן: נעמי שמר

גבי שושן בראשית

מילים: אהוד מנור, לחן: צביקה נוי

אסתר עופרים - מה אומרות עינייך

מילים: יצחק שנהר, לחן: מרדכי זעירא

גלי עטרי - דרך ארוכה

מילים: תלמה אליגון רוז לחן: קובי אושרת

הפרברים - אור וירושלים

מילים ולחן: יוסף שריג

מחשבה טובה - חוה אלברשטיין

מילים ולחן: חוה אלברשטיין

חלום חלמתי לי - רבקה רז

מתוך "עלובי החיים"

from: Les Miserable's: I dreamed a dream

נוסח עברי: אהוד מנור

דוד ד'אור - שמור על העולם

מילים ולחן: דוד ד'אור

רבקה רז  - שיר שמח

מילים: יעקב אורלנד | לחן: מרדכי זעירא | ביצוע:

                    

                              יו"ר ועדת רדיו וחבר הנהלה באיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית

                                                              קטלוג העשייה שלי


 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה