יום שני, 21 במרץ 2022

בני עורי - במאי, מראיין ומתעד - נוסטלגיסט בנשמתו 21.03.2022

 בס"ד

בני עורי -  במאי, מראיין ומתעד - נוסטלגיסט בנשמתו.

במסגרת תוכניתנו "עניין גורלי" אנו אירחנו ביום שני, י"ח באדר ב' ה'תשפ"ב 21 במרץ 2022 את בני עורי -  במאי, מראיין ומתעד - נוסטלגיסט בנשמתו

יוצר ראיונות עומק "תיק ותיק". ההזדמנות שלכם - להשאיר חוויה למשפחה ולקרובים.

את דרכו העיתונאית החל בני בקורס כתבי הספורט של רשות השידור. עם סיום הקורס, בשנת 1977 הצטרף למחלקת הספורט של הערוץ הראשון.

בני, איש טלוויזיה ורדיו, כתב, עורך, מפיק ומגיש בערוץ הראשון, ומנהל תוכניות של רדיו קול רגע, הרדיו האזורי של הגליל והעמקים. בעבר שימש עורך התוכניות "כלבוטק", "תצפית", "הלילה עם גבי גזית", "כך היה", ו"בוקר טוב ישראל", אותה הוא הגיש לצד אחרים. בנוסף, עורי שימש כעורך אחראי בישראל על שידורי האולימפיאדות שנערכו בבייג'ינג ובלונדון, והיה שליח רשות השידור למשחקים הפארלימפיים בבייג'ינג ובלונדון.

בני היה ממקימי רדיו קול רג"ע, הרדיו האזורי של הגליל והעמקים, ושימש כמנהל התכניות של התחנה. בנוסף, ערך והגיש בתחנה תוכניות רבות ובהן תכנית יומית: 'קשה היא הפרידה' - שירי שנות ה-50 וה-60. בשנת 2016 הגיש את התכנית "ארץ הצבי" ברשת א' של קול ישראל, ותכניות אירוח ברדיו של האוניברסיטה הפתוחה.

במסגרת שירות המילואים של עורי בגלי צה"ל, ובמסגרת המחלקה הצבאית ערך והגיש עשרות תכניות תעודה על קצינים וחיילים, פעולות ואירועים צבאיים.

על סרטי התעודה המופלאים שיצר בני, נשוחח בהרחבה בתוכנית.

על תוכניותיו "תצפית" ו"גיבורים בעל כורחם" זכה בשנת 1991 בפרסי "תפוח הזהב", לאחר משאל שנערך בין צופי ערוץ 1. בשנת 1986 זכה בני עורי בפרס "כינור דוד" על כתבתו: "הבית ברחוב טרומפלדור 40 בתל אביב" ששודרה באותה שנה ב'כלבוטק'.

 

* למה כדאי לשים את כל הדברים שיש לנו בצד ולבוא להקשיב לבני*

מאז סגירת רשות השידור בשנת 2017, עוסק בני בראיונות ובתיעוד אנשים שרוצים להנציח את סיפור חייהם, ומוסדות שרוצים לתעד את דור המייסדים והוותיקים שלהם.

תארו לכם שאתם מתיישבים הערב וצופים בראיון עם אבא או אמא שלכם, מספרים את סיפור חייהם מן היום שנולדו... קשה לדמיין את ההתרגשות ועוצמת החוויה. ​זו ההזדמנות שלכם להשאיר ראיון כזה לילדים שלכם, לנכדים, לנינים ולקרובים. כותבים בכמה שורות את תמצית קורות החיים. בני עושה תחקיר ומכין את השאלות. ואז פשוט מתיישבים מול המצלמה, ויוצרים ביחד תיעוד לסיפור חייך הייחודי שיהיה זמין לדורות הבאים, בכל זמן ובכל מקום.

 

*מה מספרת מפת עץ החיים הקבלית של בני עורי?*

מפת עץ החיים הקבלית מספרת על אדם שייעודו להתחבר לנפש. להחכים, לרכוש ולצבור ידע ללא גבול, לחקור ולהעמיק. להיות אנליטי, לפעול באופן שכלתני ולשאוף למושלמות. לשאוף לשלווה ושלמות פנימית. בא לעולם להיות פרפקציוניסט, לפעול באופן שכלי. שומר סוד, להיות חשאי ולהתמודד עם הקושי להסתדר לבד. 

בעל יכולת חשיבה מדהימה ובעל יכולת ניתוח ויצירת תהליכים מהגבוהים ביותר. אדם הישגי, תכליתי, מעשי, ענייני ומצליחן. שאפתן, ביצועי, עוצמתי ודינמי. בעל יכולת עסקית טובה מאוד ויכולת ניהול טבעית. שואף להיות יסודי, יעיל, עקבי ומתמיד. מפתך מספרת על אדם יצירתי, יכולת ביטוי טובה מאוד, יכולת מכירה, שמח, חביב, נחמד, מקסים, חברותי, אופטימי, מאמין, חיי את הרגע, אוהב, כשרוני, משתעמם בקלות, זקוק לחופש ותנועה מתמדת. אדם מעניין.

היה מעניין... מוזמנים להאזין.


להאזנה לשעה הראשונה לחץ כאן

להאזנה לשעה השנייה לחץ כאן

להאזנה לשעה השלישית לחץ כאן

 

השירים שהושמעו בתוכנית:

עליזה קאשי ושמעון בר - ערב בא

מלים עודד אבישר, לחן אריה לבנון.

העלמה-גדעון זינגר רמה סמסונוב

מילים: נתן אלתרמן, לחן: מרדכי זעירא

ילדתי אמרי (נא ספרי) - בני אמדורסקי ונחמה הנדל

לחן- יעקב הולנדר, מילים- משה דור

לא ביום ולא בלילה – נחמה הנדל

מלים: ח.נ. ביאליק, לחן: עממי

סתיו - אסתר עופרים

מילים: שמשון חלפי, לחן: משה וילנסקי

שושנה דמארי - צריך לצלצל פעמיים

מילים: נתן אלתרמן, לחן: משה וילנסקי

ריקה זראי - גן השקמים

מילים: יצחק יצחקי, לחן: יוחנן זראי

הדודאים ערב של שושנים

מילים: משה דור, לחן: יוסף הדר

גאולה גיל - דבר אלי בפרחים

מילים: אורי אסף, לחן: דובי זלצר

הפרברים - את ואני והרוח

מילים: יורם טהרלב, לחן: נחצ'ה היימן

שלישיית גשר הירקון – הגביע

מילים: יורם טהרלב, לחן: נחצ'ה היימן

רן אלירן - לבב אנוש - מסע בזמן

מילים: שרה שובל, לחן: יוסף הדר


                         יו"ר ועדת רדיו וחבר הנהלה באיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית


                                                              קטלוג העשייה שליאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה