יום שני, 31 במאי 2021

בני דון-יחייא – עו"ד, מומחה לדיני משפחה וירושה, סופר ומספר סיפורים. עדיין מאמין בפסוק "לֹא-טוֹב הֱיוֹת הָאָדָם לְבַדּוֹ" 31.05.2021

 בס"ד

בני דון-יחייא  – עו"ד, מומחה לדיני משפחה וירושה, סופר ומספר סיפורים. עדיין מאמין בפסוק "לֹא-טוֹב הֱיוֹת הָאָדָם לְבַדּוֹ"במסגרת תוכניתנו "עניין גורלי" אנו אירחנו ביום שני, כ' בסיוון ה'תשפ"א 31 במאי 2021 את  בני דון-יחייא  – עו"ד, מומחה לדיני משפחה וירושה, סופר ומספר סיפורים. עדיין מאמין בפסוק "לֹא-טוֹב הֱיוֹת הָאָדָם לְבַדּוֹ"

בני דון-יחייא הוא מומחה לדיני משפחה, ירושה ועזבונות. פרסם 13 ספרים בתחום עיסוקו, חלקם מקצועיים וחלקם הומוריסטיים. מעביר סדנאות והרצאות על דיני משפחה ונושאים נוספים. מעלה מופע הומוריסטי, "טובים השניים", על זוגיות וחיי נישואין, וכן מופע בידורי מרגש על הומור יהודי – "צחוק הגורל".

בני הנחה תוכנית לענייני משפט בערוץ 10 ותוכנית ייעוץ למאזינים בקול ישראל. היה בעל טור לדיני משפחה ב-ynet והגיש פינות שונות בתחנות רדיו אזוריות. הוא מנהל את פורום דיני המשפחה ב"תפוז".

בני פשוט שמח שאנשים צוחקים. לכן, לפני כ-12 שנה החל להופיע על הבמות במופע בידור שנשא את השם ההפוך למה שהתחולל בחייו: "טובים השניים". במופע, הוא סוקר בהומור את התחנות העיקריות בחיי בני זוג: חיזור, נישואים, ילדים, כסף, נאמנות. משלב טיפים לזוגיות ומרבה לספר סיפורים אופטימיים עם הפי אנד - כמו רבים מהסיפורים שבספריו. מופע בידור נוסף - "צחוק הגורל" - העוסק בהומור יהודי.

לשאלה "מה הקווים האדומים שלך בייצוג?" בני משיב: "אני לא אתמוך בבעל אלים. אני יכול לייצג אותו, אבל אם הוא באמת היכה, לא אלחם עבורו בשקרים בנוסח 'היא ביימה'. גם לקוחות שאומרים לי שהם ימשיכו להיות אלימים - אני מסרב לקבל אותם. ככלל, אני לא אתן יד למעשים של איבוד צלם אנוש ושל חציית גבולות.

* למה כדאי לשים את כל הדברים שיש לנו בצד ולבוא להקשיב לבני?*

בני הוא מסוג האנשים שאינו יכול סתם לשבת ולבהות. אפילו כשעושה פעילות ספורטיבית בריאה, הוא חושב שזה סוג של בזבוז זמן, ושהייה יכול בינתיים להמשיך לערוך את הספר הבא או לענות לאי־מיילים, או לטפל בתיקים של לקוחות. מנוחה היא מבחינתו בזבוז זמן.

שני שיעורים חשובים מלמד אותנו בני – הראשון, חוסר הקשבה. "החסך העיקרי בתקשורת הזוגית", הוא אומר, "הוא הקשבה. כולנו צריכים להתאמן עוד ועוד להקשיב לאחרים. אנחנו לא לומדים שום דבר חדש כשאנחנו מדברים. להביט בעיניים של בן הזוג ולתת לו את מלוא תשומת הלב – זו מתנה ענקית".

השיעור השני הוא תשריטאות, כן בש' מלשון שריטה. בני אומר כי "יש משהו שרוט בכך שאנשים כותבים לעצמם תסריט בראש, ואם בן הזוג אינו ממלא את התפקיד שיועד לו וחורג מהתסריט, אז מתחילה הצגה שלא פעם מסתיימת בהורדה סופית של המסך הזוגי".

הקשבנו קשב רב לסיפוריו של בני וכמובן, לא שכחנו להתבונן במפת עץ החיים הקבלית שלו.

 

היה מעניין... מוזמנים להאזין.

 

מפת עץ החיים הקבלית – בני דון-יחייא

כל אדם מגיע לעולם בלוויית שלושה מלאכים השומרים עליו. ניתן לדמות את שלושת המלאכים האלה למלך, אביר ושר. המלך מדבר על הייעוד ומוביל אותך להשגת מטרותיך בחיים. האביר (המזל האסטרולוגי) מספר לנו מהי הסיבה ומהם שאיפותיך למימוש  ייעודך, השר יספר לנו, איך תעשה זאת ובאיזה אופן. 

מפה מאוזנת

במפתך 100% זרימה אנרגטית, חופשית ותקינה, המאפשרת התנהלות חיובית בחיים ומיצוי מלא של הפוטנציאל והיכולות העומדים לרשותך בכל רגע נתון בחייך.

במילים אחרות, דרכך פנויה, ואין בה חסימה או מכשול, בהשגת מטרותיך, בדרך להצלחה.

ספירת תפארת – הייעוד,

להיות מלך המשפחה. להקים משפחה ולהיות ביתי, לאהוב ולהעניק לילדיך. לפעול בצדק, בהרמוניה, באיזון ובמוסר. להיות מעורב חברתית, לשרת ולדאוג לזולת בקהילה ובמשפחה, לארח, לשלב בין אנשים, לחנך, לפעול למען פיוס ושלום. להיות דיפלומט, שיתופי, יציב, רגיש ופשרן. להיות רומנטיקן, עדין, אמין, נאמן ולהקרין אהבה. להתחבר ליופי, אסתטיקה ותרבות.

המשפיע התנכ"י "שלמה"

מספר 6 על פי המשפיע התכנ"י מתאר אדם כפי שמתואר שלמה כמנהיג וחכם בתחום המשפחתי. אדם אהוב ואוהב הפועל בתחום הזוגי והמשפחתי כפי שחוכמתו באה לידי ביטויה במשפט שלמה – בה בחן את הרגש האימהי ואהבה האין סופית. 

בפן החיובי, ה"שלמה" שבך הצליח לבטא את הקשר והשייכות המשפחתית של האדם והסביבה תוך כדי חשיבה גאונית בתחום.     

ובתנ"ך כתוב: ט וְנָתַתָּ לְעַבְדְּךָ לֵב שֹׁמֵעַ, לִשְׁפֹּט אֶת-עַמְּךָ, לְהָבִין, בֵּין-טוֹב לְרָע:  כִּי מִי יוּכַל לִשְׁפֹּט, אֶת-עַמְּךָ הַכָּבֵד הַזֶּה.  י וַיִּיטַב הַדָּבָר, בְּעֵינֵי אֲדֹנָי:  כִּי שָׁאַל שְׁלֹמֹה, אֶת-הַדָּבָר הַזֶּה.  יא וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים אֵלָיו, יַעַן אֲשֶׁר שָׁאַלְתָּ אֶת-הַדָּבָר הַזֶּה וְלֹא-שָׁאַלְתָּ לְּךָ יָמִים רַבִּים וְלֹא-שָׁאַלְתָּ לְּךָ עֹשֶׁר, וְלֹא שָׁאַלְתָּ, נֶפֶשׁ אֹיְבֶיךָ; וְשָׁאַלְתָּ לְּךָ הָבִין, לִשְׁמֹעַ מִשְׁפָּט.  יב הִנֵּה עָשִׂיתִי, כִּדְבָרֶיךָ; הִנֵּה נָתַתִּי לְךָ, לֵב חָכָם וְנָבוֹן, אֲשֶׁר כָּמוֹךָ לֹא-הָיָה לְפָנֶיךָ, וְאַחֲרֶיךָ לֹא-יָקוּם כָּמוֹךָ. [מלכים א' ג' ט']

שלמה כמשפיע התנכ"י מתואר באמצעות הענק התנ"כי החבוי בך. היכולות והכישורים החבויים באישיותו מזוהים עם תכונות בן מזל מאזניים ומתאר אדם שאוהב בני אדם. אדם בעל חוש צדק מפותח, בעל תבונות הנובעות מהרגש.

ספירת כתר מאפיינת את יכולת חשיבתך ושאיפותיך ועונה על השאלה: כיצד משפיע סגנון החשיבה שלך על חייך?

לנתינה ללא גבולות, רוחב לב, עזרה לזולת, מנהיג, ראיה בגדול. בוגר, אמיץ, אתגרי, הרפתקן, לוקח סיכונים, חוזק נפשי ופיזי, הישרדותי, בעל בטחון עצמי, מתחיל ומסיים דברים. ידע עצום, מגנטי, "בורא מציאות". ממציא, יצירתי, הישגי,

וחברתי ומכיל את כולם.

ספירת הדעת הנסתרת: המזל האסטרולוגי: מאופיין ע"י מזל סרטן (2) מתאר אותך כאדם רגיש, עדין, חברותי, שקול, צנוע, גמיש, משתף פעולה, מכיל, מטפל, תומך, נעים הליכות, מעניק, אוהב שלום, רוגע, מתחשב ושמרן.  

ספירת בינה: שמך הפרטי:  מאופיין ע"י מזל טלה (9) מתאר אותך כבעל כישורי מאסטר, המורה האוניברסאלי, נתינה ללא גבולות כמו ספירת כתר.

 

 


להאזנה לשעה הראשונה לחץ כאן

להאזנה לשעה השנייה לחץ כאן

להאזנה לשעה השלישית לחץ כאן

 

השירים שהושמעו בתוכנית:

תודה לך עולם - קרן פלס ורמי קליינשטיין

מילים ולחן : רמי קלינשטיין, קרן פלס, וישראל

אילנית - אהבה היא שיר לשניים

מילים: עדנה פלג לחן ועיבוד: אלדד שרים

צמד העופרים - בית לשניים

מילים: משה סחר, לחן: מאיר נוי

חוה אלברשטיין - כל שעה נשיקה

מילים ולחן: חוה אלברשטיין

לא טוב היות האדם לבדו - נתן זך/מתי כספי

מילים: נתן זך, לחן: מתי כספי

שיר הגירושין אריק לביא ושושיק שני 

מילים: חיים חפר, לחן: קורט ניטקביץ

מי יסגור את הדלת? - העופרים

מילים: דן אלמגור (ע"פ שיר של ש. מהרשק), לחן: מאיר נוי

אריק איינשטיין - יש בי אהבה

מילים ולחן: ארקדי דוכין

דוד ד׳אור - אהבה בת עשרים

מילים ולחן: ז'אק ברל, תרגום: נעמי שמר

הפרברים - שיר אהבה ישן

מילים: נתן יונתן' לחן: נחצ'ה היימן

שלישית גשר הירקון - איילת אהבים

מילים ולחן: מנוס חאג'ידאקיס, תרגום: נעמי שמר

שלומי שבת - לכל אחד יש

מילים: עוזי חיטמן, לחן: שלומי שבת


         יו"ר ועדת רדיו וחבר הנהלה באיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית

                                                              קטלוג העשייה שלי
 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה