יום שני, 19 בדצמבר 2016

מפגש מוזיקלי בדצמ' 2016 חוה אלבשטיין ואהובה עוזרי

מפגש מוזיקלי בדצמ' 2016 חוה אלבשטיין ואהובה עוזרי


תמונות חופשיות של חוה אלברשטיין ואהובה עוזרי

"אות לאות תביע אומר" 19.12.2016  בין 11:00 ל 12:00 שעה של מפגש מוזיקלי בין מערב למזרח – חוה אלברשטיין ואהובה עוזרי.

מפת עץ חיים חוה אלברשטיין
כל הזכויות שמורות (C) שרון נריה בר-און
סיפרנו היום על שתי זמרות ענקיות אשר מהוות אבן דרך נכבדה במוזיקה הישראלית. שתיהן מציינות אירועים החודש. האחת, היא חווה אלברשטיין אשר שייכת להיכל התהילה של הזמר העברי חגגה החודש את יום הולדתה השבעים. השנייה, אשר לצערנו הרב נפרדנו ממנה החודש עת עצמה את עיניה לנצח -  אהובה עוזרי.

חווה אלברשטיין במשך מעל לארבעה עשורים היא שרה. בעברית, באנגלית, ביידיש, עם שירי ילדים, שירי מחאה, שירי ארץ ישראל, שירים פוליטיים ואישיים. בכל סגנון, נושא וקצב בו נגעה, השאירה חוה אלברשטיין את חותמה, את סגנונה המיוחד ואת אופייה הייחודי, והפכה, מבלי להתפשר על איכות ולו לרגע, לאחת היוצרות החשובות בתולדות הזמר העברי.

אהובה עוזרי הייתה תופעה ייחודית ומקורית בזמר העברי. יוצרת, זמרת ומוזיקאית שהשפיעה רבות על המוזיקה בארץ, בעיקר בזכות אישיותה וסגנון כתיבתה המיוחד. אהובה הייתה לא רק מלחינה אלא גם פזמונאית מוכשרת, שכתבה בין היתר את המילים לשירים: "היכן החייל שלי", "עמק הפרחים" "קול קורא לי במדבר" ו"צליל פעמונים".
אהובה עוזרי הייתה מעמודי התווך של הזמר הים תיכוני הישראלי. היא תמכה, עודדה וקידמה זמרים ויוצרים אחרים כמו זוהר ארגוב ורון שובל. בלחניה הרבים השתמשו דקלון, להקת העוד, יואב יצחק, נתי לוי, שרית חדד, אייל גולן, ועוד רבים אחרים.
מפת עץ חיים אהובה עוזרי ז"ל
כל הזכויות שמורות (C) שרון נריה בר-און
אהובה עוזרי ידעה להשתלב גם בסגנונות אחרים ומגוונים של המוזיקה, ועוררה עניין בזמרים שאינם מהמוזיקה המזרחית, כמו חווה אלברשטיין, יהודית רביץ, וגם להקת "הדג נחש", ששיתוף הפעולה עימם הדהים רבים בתקשורת. יבא זכרה ברוך.
הוספנו נגיעה במפותיהן הטארונומרולוגיות, המספרות את סיפור חייהן וסיפרנו על הענקים התנכיי"ם  המסתתרים במפותיהן.

שירים שהושמעו בתוכנית
הטבע הופך להרגל -  חווה אלברשטיין
איך אני אדע – חווה אלברשטיין שרה אהובה עוזרי
שחמט – חווה אלברשטיין
מרדף – חווה אלברשטיין
צלצולי פעמונים – אהובה עוזרי
אימי אימי – אהובה עוזרי
אהובה עוזרי – היכן החייל
אהובה עוזרי ויהודית רביץ האיש ההוא
אהובה עוזרי – עמק הפרחים
שיר משמר – חווה אלברשטייןאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה